Bir babanın dramı!

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Felçli kızına tekerlekli sandalye istediği gerekçesiyle dövülen Sulhattin Fırat'ın çilesi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Sulhattin Fırat, 2005 yılının kasım ayında vefat eden halasının cenazesi için Balıkesir'in Edremit ilçesinden baba memleketi Erzurum Horasan'a gitti. Kızı Nurcan Fırat'ı, sırtındaki bir ağrıdan dolayı da burada geçtiğimiz Ramazan ayının 5. günü ameliyat ettirdi. Nurcan, Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla iyileşmeyi beklerken daha da kötü duruma düştü. Belden aşağısı tutmaz oldu. İki ameliyat geçirmesine rağmen durumunda bir değişiklik olmadı. doktor üçüncü defa ameliyat dedi, fakat 5 ayı aşkın Aziziye'de kalan baba bunu kabul etmedi. Baba Sulhattin, 15 Mart 2006 tarihinde kızını hastanede gezdirmek için tekerlekli sandaye istedi. Israrcı olunca bir odaya kapatılarak hastane personeli üç kişi tarafından dövüldü.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a kadar intikal eden olaydan sonra hastane personeli, araya adam koyup uzlaşma için para teklif etti. Bu duruma aldırmayan acılı baba, kızı Nurcan'ı 15 Mart 2006 tarihinde, dövüldükten iki-üç gün sonra İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Bölümü'ne getirdi. Burada üç kez daha ameliyat edilmesine rağmen kızının belden aşağısının tutmadığını söyleyen Nurcan Fırat'ın babası Sulhattin Fırat, "Beş ayı aşkın süre 2006 Mart ayının ortalarına kadar Erzurum'da kaldım. Dövüldüm kolumu da kırdılar. Davadan vazgeçmemi istediler. Peşime adam takıp para teklifinde bulundular. Kızımın sağlığını hiç birşey geri getiremez. doktor ve beni döven personeli Allah'a havale ediyorum. Prof. Dr. Okur'a S bloklarındaki özel muayenehanesinde ilk önce 120 YTL, daha sonra bin YTL para verdim. Erzumda'ki Prof. Dr. Ali Okur'dan davacayım." dedi.

Dört ayı aşkın bir süredir İzmir'de, hastane bahçesinde kanepelerin üzerinde kaldığını belirten baba Fırat, "Artık madden, manen bittim, yoruldum. İzmir'deki hastaneden memnunum ancak kızımı buradan taburcu etmek istediler. Kızım hala sonda ile duruyor. Tedavi istiyorum. " diye konuştu.

Baba Fırat'ın en küçük kızı Nurcan'dan (12) başka Aynur (14), Hakan (24), Zekiye(27) adlı üç çocuğu daha bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious