Bir bardak çayla kalbinizi koruyun

Bir bardak çayla kalbinizi koruyun.6779
  • Giriş : 21.04.2009 / 22:15:00

Günde sadece bir bardak içmek kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu tam bir koruma altına alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalya'daki L'Aquila Üniversitesi'nde yaş ortalaması 33 olan19 sağlıklı erkeğe her biri bir hafta süren beş periyotluk sürelerde, beş farklı siyah çay miktarı verildi. Tüm verilen çayların kafein düzeyi sabit-standart bir dozda tutulurken, çay flavonoidlerinin dozu günlük 0 (kontrol dozu), 100, 200, 400 ve 800 mg/gün olarak uygulandı.

KAN BASINCINI DÜŞÜRÜYOR

Kişisel demleme tercihlerine de bağlı olarak, standart bir fincan çayda ortalama 100-200mg flavonoid bulunuyor. Profesör Claudio Ferri "Çalışmamız sayesinde damar işlevinde iyileşmenin, günlük bir fincan siyah çay tüketimiyle başladığını ve bu miktarın artırılmasının daha da etkili sonuçlar verdiğini açıkça göstermiş olduk. Siyah çayın kol atardamarı üzerinde etkisini değerlendirmek üzere altın standart yöntemini kullandık ve damar genişlemesinde belirgin bir gelişme gözlemledik.

Aynı zamanda, siyah çay tüketiminin kan basıncını düşürdüğü ve damar sertliğini azaltarak kan damarlarının elastik kapasitesinin arttığını gözlemledik. Tek bir fincan normal siyah çay ile başlayan damar özellikleri üzerindeki bu koruyucu sonuçlar, siyah çayın her gün çay içen kişilerde kalp ve damarlar üzerinde nasıl etkili olacağına işaret ediyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*