Bir belde de daha seçimler iptal

Bir belde de daha seçimler iptal.16963
  • Giriş : 18.04.2009 / 16:01:00

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Bağarası beldesindeki belediye başkanlığı seçimini iptal ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bağarası'nda CHP adayı ile eşit oy alan ve kura sonucunda belediye başkanı ilan edilen DP'li Salih Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, YSK'nın iptal kararının avukatına ulaştığını belirtti.

Özdemir, mazbatasını pazartesi günü iade edeceğini söyledi.

YSK'nın, CHP Bağarası Belediye Başkan adayı Hüseyin Yıldırım'ın seçimlerde ''Kısıtlı kişilere oy kullandırıldığı'' yönündeki itirazını incelediği ve belediye başkanlığı seçiminin iptaline karar verdiği öğrenildi.

Seçimlerin 7 Haziranda yenileceği, bu tarihe kadar yeni seçilen 9 belediye meclis üyesi arasında kura çekimi ile belirlenen kişinin belediye başkanlığı görevini yürüteceği belirtildi.

-SONUÇLARI KURA BELİRLEMİŞTİ-

Bağarası'nda, CHP adayı Hüseyin Yıldırım ile DP adayı Salih Özdemir 1229'ar oy almıştı. Bunun üzerine her iki başkan adayı da İlçe seçim Kuruluna, oyların yeniden sayılması için itirazda bulunmuşlardı.

İtirazlar üzerine oylar yeniden sayılmış, her iki adaya da eşit oy çıkması üzerine kura çekimiyle DP adayı Salih Özdemir, belediye başkanlığını kazanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*