Bir ben bir de Maradona atabilir

Bir ben bir de Maradona atabilir.11772
  • Giriş : 23.12.2008 / 08:48:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:47:24

Oktay Derelioğlu, futbol hayatında attığı unutamadığı gollerin başında Belçika'ya attığı golün geldiğini belirterek, "O da yüzyılın golü olmuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


"BİR BEN BİR DE MARADONA ATAR"

Şimdiye dek attığı gollerin içinde unutamadığı bir golün olduğunu da dile getiren Derelioğlu, ''Belçika'ya bir gol atmıştım ve o da yüzyılın golü olmuştu. Zaten o golü de her golcü atamaz. O golü bir ben bir de Maradona atar'' dedi.

Mersin Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi İstemihan Talay Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ''Türk Futbolunun Dünü, Bugünü, Yarını'' konulu panelde, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi takımlarda forma giyen Oktay Derelioğlu yeşil sahalara veda etmesiyle ilgili soruya, ''Bu soruyla yarama tuz bastınız. Ben 34 yaşındayım ve kendimi çok zinde hissediyorum. Ancak Futbol öyle ki, zirvedeyken bir anda sakatlanmalar yaşarsınız ve destek bulamazsanız geriye doğru gidersiniz. Bende de öyle oldu'' dedi.

Yılmadığını ve 2. Lig'de dahi oynadığını ifade eden Derelioğlu, ''Ama orada da beni oynatmadılar. Çünkü 'Oktay'ı oynatırsak golleri o atar, şampiyonluğu da Oktay aldı derler' diye düşünüldü. Bu nedenle ben de adımı lekelememek adına futbola veda ettim. Ama antrenör adayıyım. Çünkü bu sistemin değişmesini istiyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*