Bir buçuk yıl önce başlayan güçlendirme çalışmaları bitmedi

Bir buçuk yıl önce başlayan güçlendirme çalışmaları bitmedi .40978
  • Giriş : 12.09.2007 / 19:04:00

Çocuğunun öğrenim gördüğü Bakırköy Yeşilköy Anadolu Lisesi’ndeki güçlendirme çalışmasının bitirilmemesine tepki gösteren Şahap Önal, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurmalarına rağmen yetkililerin ilgisiz kaldığından yakındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuğunun öğrenim gördüğü Bakırköy Yeşilköy Anadolu Lisesi’ndeki güçlendirme çalışmasının bitirilmemesine tepki gösteren Şahap Önal, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurmalarına rağmen yetkililerin ilgisiz kaldığından yakındı.

Bir buçuk yıl önce başlayan ancak durdurulan güçlendirme çalışmalarının durdurulduğunu kaydeden Önal,”Yeşilköy Anadolu Lisesi’nde bir buçuk yıl önce başlanan güçlendirme çalışmaları, son bir yılda durdurulmuştur. Bunun neden kaynaklandığını bilmiyoruz, konuyu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine dilekçe vermemize rağmen okul velilerine aydınlatıcı bir bilgi verilmiyor. Güçlendirmenin ne zaman tamamlanacağının akıbeti de belli değil” dedi.
Öğrencilerin güçlendirme nedeniyle zorunlu şekilde gönderildiği Bakırköy Osmaniye İlköğretim Okulu’nun da depreme dayanıklı olmadığını ve Anadolu Lisesi düzeyinde eğitim veremediğini iddia eden Önal, velilerin ve öğrenciler bu duruma tepkili olduğunu dile getirdi.
Yaptıkları araştırmalara göre Yeşilköy Anadolu Lisesi ile ilgili güçlendirmeyi yapan müteahhit firma ile İstanbul İl Özel İdare Müdürlüğü’nün mahkemelik olduğunu öğrendiklerini dile getiren Önal, bu konunu akıbetiyle ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarını ifade etti.
Güçlendirmenin tamamlanabilmesi için Mili eğitimin ikinci güçlendirme ihalesi açacağını dile getiren Önal ancak, eğitim-öğretim yılının başlamasına rağmen bu ihalenin açılmadığını, güçlendirmenin bu dönende de yapılamayacağından şikayetçi oldu.
Önal,”Okulun güçlendirmesinin yapılamaması yüzünden çocuklarımız, bu sene de, Anadolu lisesi seviyesinde eğitim alamayacaklar. Anadolu lisesi seviyesinde eğitim alamadıkları için çocuklarımızın ileriki dönemlerde ki başarılarına hem bu durum olumsuz yönde etki yapacak hem de mezun olduklarında okul puanlarının düşük olmasına neden olacaktır”
Öğrencilerin Anadolu lisesine girebilmek için gecesini gündüzüne katarak ders çalıştığını dile getiren Önal,”Çocuklarımız, bu okullara girebilmek için özel yaşantılarından, sosyal hayatından taviz vererek, büyük hayaller besleyerek, bu okulları kazanıyorlar. Biz veliler de çocuklarımızın geleceğini teminat altına alabilmek adına tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Ne çocuklarımızın özverisini, emeğini, hayallerini ne de biz velilerin katladıkları sıkıntılarla kimsenin oynamaya hakkı yok. Eğitime katkı payı alan devletin, eğitime katkı yapmasını istiyoruz. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin bu sene de güçlendirmesinin tamamlanamayacağına göre biz veliler çocuklarımızın eğitime elverişli olmayan, Osmaniye ilköğretim okulu yerine Anadolu Lisesi seviyesinde eğitim veren bir başka okula nakledilmesini istiyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious