Bir canın bedeli ayda 500 YTL

Bir canın bedeli ayda 500 YTL .8147
  • Giriş : 13.01.2008 / 12:28:00

6 yaşındaki Nazlıcan motorlu araçların girmesinin yasak olduğu yaya yolunda bisikletiyle gezerken bir servis minibüsünün altında kalarak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkeme minibüs şoförünü ayda 500 YTL'lik taksitlerle ödenmek üzere 12 bin YTL para cezasına çarptırdı. Nazlıcan'ın babası karara isyan etti.

Babası almıştı

Mersin'de oturan mobilya ustası Vahap Öztürk (43) ile Ayşegül Öztürk'ün (30) tek çocuğu olan 6 yaşındaki Nazlıcan babasının yeni aldığı bisikletle 4 Mayıs 2007'de evlerinin yakınındaki parka gitti. Parkın önündeki yaya yolunda bisikletine binen Nazlıcan'a Asım Aspar yönetimindeki servis minibüsü çarptı.

Cezaevinde 70 gün yattı

Şoför Asım Aspar, olaydan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Baba Vahap Öztürk bu karara itiraz etti. Asım Aspar kazadan 40 gün sonra yeniden yakalandı ve tutuklandı. 70 gün hapis yatan Asım Aspar'ı mahkeme tutuksuz yagılamak üzere tahliye etti. Bu davayla ilgili karar geçtiğimiz günlerde verildi.

Hapis paraya çevrildi

Mersin 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi yayalara ait olduğu belediyenin resmi belgelerinde de belirtilen yolda Nazlıcan'ı ezerek öldüren servis şoförü Asım Aspar'ı önce 20 ay hapis cezasına çarptırdı. Bu ceza 24 eşit taksitte ödenmek üzere 12 bin YTL para cezasına çevrildi. Asım Aspar cezasını ayda 500 YTL'lik taksitlerle ödeyecek.

"Suçlu cezasını çekmeli"

Baba Vahap Öztürk, "Olaydan sonra "Neden kızımızı yalnız bıraktın" diye eşimle her gün tartıştım. Sonunda ayrıldık. İşlerimi takip edemedim, iflasın eşiğine geldim. Kızımın ölümünü kabul edemiyorum. Tek isteğim suçlunun cezasını çekmesi. Yargıtay'dan da sonuç alamazsam konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious