Bir Carlos da Cimbom'a

Bir Carlos da Cimbom'a .11417
  • Giriş : 12.10.2007 / 09:06:00

G.Saray, futbol stili ile Fenerbahçeli Roberto Carlos'a çok benzetilen Borussia Dortmund'un orta sahasının solunda oynayan Brezilyalı yıldızı Leonardo de Deus 'Dede' için nabız yoklamaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulübü ile 2011'e kadar sözleşmesi bulunan Dede'nin bonservisi 7 milyon euro. 29 yaşında ve 1.76 m. boyundaki sambacı için 'Lincoln'ün kankası' deniyor.

ÇOK SIKI DOSTLAR
Sarı-kırmızılı yöneticiler, Dede'yi transfer ederek Lincoln'ün mutluluğunu artırmak ve sol kanat sorununu etkili bir isimle çözmeyi hedefliyor. Dede'nin Lincoln'le uzun yıllardır süren sıkı dostluğu ve Feldkamp faktörü nedeniyle G.Saray'a kesinlikle 'hayır' diyemeyeceği belirtiliyor. G.Saray'ın Dede için aralık ayından itibaren çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

BREUCKMANN, DEDE'Yi iŞARET ETMiŞTi
Almanya'nın WDR televizyonu spor yorumcusu Manfred Breuckmann, G.Saraylı Lincoln için "Onu çocuk gibi sevip okşamak, hatta serbest bırakmak lazım. Takımda kendini yalnız hissedebilir. G.Saray'ın Lincoln için yeni Brezilyalılar alması şart. Borussia Dortmund'da oynayan Dede, Lincoln'ün 'kankası' gibi. Birlikte G.Saray'ı uçururlar" demişti.

DEDE: SCHALKE KALBiNi KAYBETTi
Borussia Dortmund'lu Dede ise Lincoln'ün G.Saray'a transferini "Schalke, Lincoln ile birlikte kalbini de kaybetti. Lincoln de giderken Schalke'nin kalbini kırdı. G.Saray, Bundesliga'nın en büyük yıldızlarından birini transfer etmeyi başardı. Benim de en büyük hayallerimden biri, can dostum Lincoln ile birlikte Futbol oynamak" yorumunu yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious