Bir çete de Hatay'da çökertildi

  • Giriş : 28.06.2006 / 00:00:00

Bir çete de Hatay'da çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay'da örgüt kurmak suretiyle adam öldürme, yaralama, cinayete azmettirme, resmi evrakta sahtecilik, tehdit, oto kurşunlama suçlarından aranan çete lideri Hüseyin Çelenk, Hatay polisinin özverili çalışmaları sonucu sahte kimlikle Gaziantep'te yakalandı.
Hatay Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü KOM İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nce ortaklaşa olarak yaptıkları operasyonda sahte kimlik yurt dışına kaçan ve uzun süredir burada olan çete lideri Hüseyin Çelenk'i yakalayarak adli mercilere teslim etti.

Hatay Emniyet Müdürü Osman Çapalı, Hüseyin Çelenk ve çetenin ikinci adamı olan Humeyni lakaplı Fehmi Sirkeci'nin suç örgütü kurarak, bu faaiyetler çerçevesinde; adam öldürme, azmettirme, adam yaralama, oto kundaklama, çek senet tahsilatı gibi olaylara karıştıkları tespit etmelerinin ardından bu çeteye yönelik ASİ-31 kodlu operasyon düzenlediklerini belirterek çetenin son adamı ve lideri olan Hüseyin Çelenk'in yakalanmasıyla operasyonun sona erdiğini açıkladı.

Çapalı, liderliğini Hüseyin Çelenk'in, yardımcılığını da Humeyni lakaplı Fehmi Sirkeci'nin yaptığı organize suç grubunun kendi içerisinde işlenen bir cinayet sonrası ortaya çıkan çıkar çatışmasından dolayı ikiye ayrılarak iç hesaplaşması başladığını kaydetti.

"17 Nisan 2006 tarihinde yapılan operasyonda ; Humeyni lakaplı Fehmi Sirkeci ile 5 adamı 2 adet tabanca 1 adet av tüfeği, 4 adet Molotof kokteyl yakalanarak tutuklandılar." diyen Çapalı, "Örgüte ait devam eden operasyonlarda, 06 Haziran 2006 tarihinde Ankara ve Hatay'da yapılan eş zamanlı operasyonlarda ise 10 kişi 2 adet tabanca 72 adet mermi, 6 adet şarjör ile yakalanarak adli makamlara teslim edilmişti. Bu kişilerden 5 tutuklandı." dedi

Emniyet Müdürü Çapalı yapılan her 2 operasyonda kaçmayı başaran çete lideri Hüseyin Çelenk'in sahte kimlik kullanarak yurt dışına kaçtığı belirlenmesi üzerine İnterpol ile gerekli yazışmalar yapıldığını söyledi.

Çapalı, "Bu şahıs sahte kimlik ile yurt dışına çıkış yapmış ve imaj değiştirerek tekrar ülkeyi girdiği tespit edilmesi üzerine ekiplerimiz Gaziantep'te yaptıkları operasyonla Hüseyin Çelenk'i 3 adet sahte kimlik ile yakalayarak bu gün adli mercilere teslim ettiler. Bu tür operasyonlarımız bundan sonrada devam edecek." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious