Bir cinsel istismar vakası daha

Bir cinsel istismar vakası daha.14129
  • Giriş : 16.11.2008 / 14:55:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:43:31

15 yaşındaki M.G.'nin çocuk sahibi olduğu nikahsız eşi cinsel istismar' suçundan tutuklandı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İZMİR'in Konak İlçesi'nde, 15 yaşındaki yaşı küçük M.G.'yle dini nikahla yaşayıp ondan bir bebek sahibi olan E.T., `cinsel istismar' suçundan tutuklandı. 15 yaşındaki anne, "Eşim, Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez gibi aynı ceza maddesinden tutuklandı. Eşim tecavüzcü değil. Sadece küçük yaşta evlendik. Benim asıl yaşım bu değil. Nüfusa geç yazıldım. Hüseyin Üzmez mağduruyuz" dedi.

15 yaşındaki M.G., 19 yaşındaki E.T.'yle, geçen yıl yapılan düğünle, nikah nikahıyla evlendi. 4 ay önce çiftin bebekleri N.T., Ege Kadın Doğumevi'nde dünyaya geldi. Polis, yaşı küçük olan anne M.G.'nin, doğum yapması üzerine durumu savcılığa bildirdi. Savcılığın harekete geçmesiyle genç baba hakkında `cinsel istismar' suçundan tutuklama kararı verildi. E.T., bir hafta önce polis tarafından yakalanıp gözaltına alndı, ardında çıkarıldığı mahkemece de tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Eşinin tutuklanmasıyla şoke olan küçük anne M.G., "Aile arasında düğün yaptık. Bizim gelenek ve göreneklerimiz böyle, küçük yaşta evleniyoruz. Yaşım gelince resmi nikah kıyacaktık. Eşim, Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez ile aynı suç maddesinden tutuklandı. Eşim tecavüzcü değildir. Cinsel istismara uğramadım. Sadece geleneklerimize göre küçük yaşta evlendik. Benim asıl yaşım bu değil. Nüfusa geç yazıldım. Kızım ve ben babasını yanımızda istiyoruz. Hüseyin Üzmez, dışarıda rahatça geziyor, eşim ise demir parmaklıklar arkasında gün sayıyor" dedi.

E.T.'nin avukatı Uğur Karadağ ise "Büyük ihtimalle müvekkilim hakkında 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açılacak. Yasaya göre mağdurun `ruh ve beden salığı' bozulduysa sanık ceza alıyor. Kadın bebek doğurduğu için zaten bedeni bozulmuştur. Bu tür olaylarda bu kişelere tecavüzcü gözüyle bakılmaması lazım" dedi.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*