Bir 'çukur' faciası da Adana'da

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Adana'da, 5 yaşındaki bir çocuk, belediyenin kanalizasyon patlağını tamir için açtığı çukura düşüp boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mart ayının başında İstanbul'da ve Kocaeli'nde ard arda yaşanan kuyuya düşme olaylarına bir yenisi de Adana'da eklendi. İstanbul Bahçelievler'de açılan kanalizasyon çukuruna düşüp hayatını kaybeden 5 yaşındaki Dilara Dumrul ile Kocaeli Gebze'de kimsenin oturmadığı prefabrik evin bahçesindeki ağzı açık bırakılan yaklaşık 4 metre derinliğindeki su kuyusuna düşen 3 yaşındaki Tuğçe Özbilgili'nin ölümleri daha hafızalardan silinmeden benzer bir olay Adana'da yaşandı.

Adana'nın Yüreğir ilçesi Doğankent beldesi Cumhuriyet mahallesinde Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin kanalizasyon patlağını tamir için açtığı içi su dolu çukura düşen çocuk hayatını kaybetti. Aynı mahallede 11 Sokak numara 18'de ikamet eden 6 yaşındaki Tayfun Kuzu, arkadaşları ile oynarken açılan kuyuya düşüp boğuldu. Yakınları ve çevreden görenler tarafından su dolu çukurdan çıkarılan Kuzu, Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen küçük çocuk hayatını kaybetti.

Tayfun Kuzu'nun düştüğü çukurun 8 gündür kapatılmadığı ortaya çıktı.

MART AYININ BAŞINDA YAŞANAN OLAYLAR

İstanbul Bahçelievler'de Tavukçu Deresi ıslahı ve yol yapım çalışmaları kapsamında bölgedeki kanalizasyonu yenileyen İSKİ, 18. Sokak Aska Blokları'nın önündeki rögar kapağını açık bıraktı. Annesi Songül Dumrul ile birlikte sokağa çıkan 5 yaşındaki Dilara, açık rögarı fark edemeyerek içine düşmüş. Annesinin elinden kayan küçük kız, akan suyla birlikte bir anda gözden kaybolmuştu. Dilara'nın cansız bedeni, yaklaşık 3 kilometre uzaktaki başka bir çukurdan çıkarılmıştı.

Bu olaydan bir süre sonra bu kez benzer bir olay Kocaeli Gebze'de yaşandı. Darıca beldesine bağlı Bayramoğlu mahallesinde, kimsenin oturmadığı prefabrik evin bahçesindeki ağzı açık bırakılan yaklaşık 4 metre derinliğindeki kullanılmayan su kuyusuna düşen 3 yaşındaki Tuğçe Özbilgili adlı çocuk hayatını kaybetmişti. Kuyunun bulunduğu evin yaklaşık 30 metre yakınında oturdukları belirlenen Saniye-Burhan Özbilgili çiftinin iki çocuğundan biri olan Tuğçe'nin ölümü üzerine, Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious