Bir cümleyle 10 kaybetti

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Yapılan araştırmada, Başbakan’ın gafları ve konuşma üslubu AKP oylarını toplam 19.62 oranında düşürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Başbakan’ın Tavırlarının Etkileri ve İzlenimleri Araştırması" sonuçlandı. Dün akşam 32. Gün’de Perihan Mağden, Nazlı Iıcak, Ahmet Hakan ve araştırmacı Hakan Bayrakçı tarafından değerlendirilen araştırmaya göre;

Başbakan’ın "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" demesi AKP’ye yüzde 9,75; "Ananı da al git" demesi ise yüzde 3,82 oy kaybettirdi. Başbakan’ın sadece son zamandaki gafları ve konuşma üslubu ise AKP oylarını toplam 19,62 oranında düşürdü. Halkın yüzde 56,6’sı da Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "tavrının fazlasıyla sert" olduğunu düşünüyor.

Araştırmada "AKP’nin oy kaybettiğini düşünüyorsanız sizce bunun nedeni nedir?" sorusuna katılımcıların yüzde 17,70’i işsizlik ve ekonominin gidişini, yüzde 14,18’i hükümetin 4 yıllık icraatlarını, yüzde 4,12’si hükümetin vaatlerini tutmamasını neden gösterdi.

"4 yıl önce göreve geldiği zaman Başbakan hakkındaki düşünceleriniz ile 4 yıl sonra şimdilerdeki düşüncelerinizde farklılık oldu mu?" sorusuna katılımcıların yüzde 22,1’i "eskiden beğeniyordum, artık beğenmiyorum" diye cevap verdi. Başbakan’ı "eskiden beğenmeyen ancak artık beğenenlerin" oranı ise yüzde 2,4’te kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious