Bir daire 1.2 milyon dolar

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

İstanbul’un ilk milyonerler apartmanı Bellevue Residences’da daire fiyatları 1.2 milyon dolardan başlıyor 4.3 milyon dolara kadar çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Etiler girişindeki binada aylık aidat ise 2-5 bin dolar arasında değişiyor
04.03.2007

Türkiye’nin dolar milyonerlerinin birarada yaşayacağı ilk projede yaşam, yılın ikinci yarısında başlayacak. Bellevue Residences’da konutların fiyatı, KDV ve vergiler dahil 1.2 milyon dolardan başlıyor ve 4.3 milyon dolara ulaşıyor. Toplam 64 dairenin bulunduğu projede dairelerin 40’ı satıldı. Geriye kalan 24 daire için görüşmeler sürüyor. Bellevue Residences adlı bu projenin toplam satış bedeli 150 milyon doları aşıyor.

Zincirlikuyu-Akmerkez bağlantı yolu üzerinde, Etiler girişinde yer alan proje ASTAŞ ile Permak Grup Şirketleri’nden Remag Gayrimenkul tarafından gerçekleştiriliyor. ASTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, 7 bin metrekare alan üzerine kurulu, 22 katlı, 2 kuleden oluşan ve kaba inşaatı tamamlanan residence’ı Remag Gayrimenkul ile ortak satın aldı. Aşçı, Tatlıcı’lardan yarım halde aldığı projeye 70 milyon dolar ödemişti. Giriş katından itibaren Adalar ve Boğaz manzaralı apartmanda 7 yıldızlı otel konforu sunulacak. Projede ayrıca 3 bin 500 metrekare alanlı SPA olacak.

Apartmanda ticari alana yer verilmiyor. En küçük dairenin 318 metrekare olduğu projede 750 metrekareye kadar konutlar var. En küçük alanlı daire bile 3 oda 1 salon. Binanın işletmesini Kempinski yapacak. Konutlarda yaşam başladığında sadece aidatı 2 bin dolardan başlayacak, 5 bin dolara kadar ulaşacak. Böylece Bellevue’da yaşayanlar İstanbul’da en yüksek aidatı ödeyecek.

Ajda Pekkan da ev bakıyor
Şirket, kimlere daire satıtğını sır gibi saklıyor. Ama emlak kulislerinde, Kiğılı markasının sahibi Abdullah Kiğılı, Halil Bezmen’in eski karısı Selma Türkeş ve ünlü avukat Harun Tavşancıl’ın daire aldığı konuşuluyor. Ajda Pekkan’ın ise alım için görüşmelerini sürdürdüğü belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Atlantic Record’un Başkanı Ahmet Ertegün de proje ile ilgilenmişti. Ertegün, anlaşma aşamasındayken hayatını kaybetti.

Antalya Havalimanı’nın işletmesi kiralanacak
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Antalya Havalimanı I. ve II. etap dış hatlar ile iç hatlar terminalini kiralamak için ihale açtı. İhaleyi kazanan 14 Eylül 2007’den itibaren iç hatlar birinci etap ile ikinci etabı 17 yıl 3 ay 17 gün, 23 Eylül 2009’dan itibaren de II. etap dış hatlar terminalini 15 yıl 3 ay ve 8 gün işletme hakkına sahip olacak. Geçici teminatı 25 milyon euro olan ihale 12 Nisan’da DHMİ merkezinde kapalı zarf ile teklif alındıktan sonra pazarlık yapılarak gerçekleştirilecek.

Balkaner ve Toprak’ın malları indirimli satılacak
TMSF Halis Toprak’a ait Sarıkamış Oteli’ni 12 milyon 240 bin dolara satışa çıkardı. İhale 12 Haziran’da gerçekleştirilecek. TMSF, daha önce Toprak’ın otelini 17 milyon dolara satışa çıkarmıştı. Alıcı çıkmaması üzerine indirime gidildi. TMSF ayrıca 60 milyon YTL’ye satışa çıkardığı ve 14 Aralık 2006’daki ihalede satamadığı Ali Balkaner’e ait Marmaris’teki turizm imarlı arsalarda da indirim yaptı ve arsaların fiyatını 49 milyon YTL’ye düşürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious