Bir dizide ölüp başkasında canlanıyorlar

Bir dizide ölüp başkasında canlanıyorlar.14352
  • Giriş : 12.06.2009 / 12:30:00

Yaz geldi dizi filmler sezon finallerini yapmaya başladı. Bir dizide öldürülen oyuncular, yeni projelerde rol almak için ölüm rolüne evet diyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaz dönemiyle birlikte dizilerdeki hareketlilik de arttı. Yeni sezonda başka dizilerde oynamak isteyen oyuncular senorya gereği ard arda rol gereği ölmeye başladı.

Önümüzdeki hafta sezon finaline hazırlanan Samanyolu'nun 'Tek Türkiye'si bunun son örneği. Dizide terörist Ayten'i oynayan Gamze Karababa öldürülerek sete veda etmek zorunda kaldı.

Karababa'nın yeni dönemde başka bir diziyle ekrana dönebileceği konuşuluyor. Yine Kanal D'deki Kavak Yelleri'nde Efe karakteriyle adını duyuran Dağhan Külegeç'in diziden ayrılmak istemesi, sevenleri için sürpriz oldu.

HERKES ÖLÜYOR

Efe'yi içinde bulunduğu araba ile uçurumdan yuvarlayan senaristin gelecek dönem Külegeç'in yerini nasıl dolduracağı merak konusu.

Bu dönemin en çok konuşulan 'ölüm sahnesi' ise atv'de ekrana gelen Elveda Rumeli'nin Vahide'si Berrak Tüzünataç için yazılan bölüm oldu. Sevgilisi istediği için diziden ayrıldığı söylenen Tüzünataç, farklı bir dizi ile ekrana dönmeyi planlıyor.

Bu arada binlerce karakterin öldüğü 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun son bölümlerinde kafası kopartılarak öldürülmesi Halo Dayı rolündeki Sönmez Atasoy için de sürpriz olmuş: "Bir buçuk yıldır öldürün diyorum. Hikaye düğümlenmişti. Bu ölüm biçimi bana da sürpriz oldu. Gelecek dönem Sinan Çetin'in TRT 1 için çektiği yeni bir dizide rol alacağım. Çekimler başladı."

YÖNETMENLER AYRILMAK İSTEYENİ ÖLDÜRÜYOR

Diziden ayrılmak isteyenlerin herkes tarafından olgunlukla karşılanması gerektiğini söyleyen yapımcı ve senarist Birol Güven, oyuncuların yaptığı işin yorucu olduğuna dikkat çekerken, bir başka senarist ve yönetmen Onur Ünlü, " Oyuncu isterse ölür gider. İlk zamanlar belki sıkıntı olur, ama çözülmeyecek bir şey değil. Biz bir defa 6. bölümde esas kızı öldürmüştük." diyor.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*