Bir garip ağaç kesimi

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

CHP'li Meclis Üyesi Süleyman Devecioğlu'nun, restoranının önündeki asırlık okaliptüs ağacını, manzarayı kapadığı gerekçesiyle kökünden kestirdiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belde sakinleri ve esnaf ağacın kesilmesine tepki gösterirken, Süleyman Devecioğlu, olaydan haberi olmadığını ileri sürdü. CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Saruhan da “Başta okaliptüs olmak üzere dut ve incir ağaçlarının kökleri altyapıya çok zarar veriyordu. Bu nedenle ağaçları kesmeyi uygun gördük. Ancak beldemizde kesilen ağaçların yerlerine yüzlercesi altyapının bulunmadığı yerlere dikilmeye başlandı. Art niyet aramak doğru değil” dedi.

Yalıkavak Beldesi çarşı merkezinde belediye tarafından yapılan altyapı çalışmaları sırasında dut ve incir ağaçlarının yanı sıra CHP'li belediye meclisi üyesi Süleyman Devecioğlu'na ait Devecioğlu Restoran'ın tam önündeki asırlık okaliptüs ağacı da kesildi. Ağacın kesilmemesi için belde sakinlerinin belediyeye yaptıkları başvuru sonuç vermedi.
Yalıkavak esnafı, 20 metre yüksekliğindeki okaliptüsün, Süleyman Devecioğlu'nun restoranının manzarasını kapadığı gerekçesiyle kestirildiğini iddia etti. Devecioğlu ise asırlık ağacın neden kesildiğini bilmediğini ileri sürerek, “Bilmem de mümkün değil. Restoranın önü açılmış olabilir ama bunun benimle bir ilgisi yok” dedi.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan da çarşı merkezinde iki ay önce başlayan alt yapı çalışmaları sırasında dut, incir ve okaliptüs ağaçlarının orman şefliğinden izin alınarak kesildiğini meclis üyesine özel bir ayrıcalık tanınmadığını belitti. Saruhan “Başta okaliptüs olmak üzere dut ve incir ağaçlarının kökleri altyapıya çok zarar veriyordu. Bu nedenle ağaçları kesmeyi uygun gördük. Ancak beldemizde kesilen ağaçların yerlerine yüzlercesi altyapının bulunmadığı yerlere dikilmeye başlandı. Art niyet aramak doğru değil” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious