Bir gecede 62 aydınlatma direği tahrip edildi

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, sahildeki aydınlatma direkleri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazıları eğilen, bazıları da sökülerek devrilen direklerin lambaları da kırıldı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında sahildeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyan Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi, ANAP'lı Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, Cumhuriyet Başsavcısı Altan Ünlü, İlçe Emniyet Müdürü Esat Bitnel ve diğer yetkililer, sahilde tahrip edilen aydınlatma direklerini inceleyerek, duruma tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Posbıyık, “Biz bunun yenisini yerine monte ederiz. Ancak bu Ereğli halkına yapılan bir saldırıdır. Yaklaşık 4 bin YTL zarar var” dedi. Tuğamiral Türker Ertürk ise “Bunu yapan normal bir insan olamaz. İnsanın kafası bozuk olur, bir tanesine iki tanesine vurur. 62 taneye vuran normal bir insan değildir” diyerek tepkisini dile getirdi. Tuğamiral Ertürk, İlçe Emniyet Müdürü Esat Bitnel'den aydınlatma direklerine zarar verenlerin yakalanmasını istedi.

Belediye Başkanı Yardımcısı Turan Çınar, zarar verilen direklerin en kısa sürede yerine monte edileceğini söyledi. Polis, direklere zarar veren kişi ya da kişilerin bulunması için araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious