Bir gol ben atarım bir gol Başbakan!

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan henüz Viyana'daki liderler maçına götüreceği ismi açıklamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Viyana, 10 Mayıs 2006 günü tarihi bir zirveye ev sahipliği yapacak. AB ve Latin Amerika ülkelerinin devlet adamlarını bir araya getirecek zirvenin ertesi günü ise Futbol karşılaşması var. Liderler karmasının maçında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da forma giyecek. Başbakan'ın yanında götürmesi beklenen futbolcu ise Fenerbahçeli Nevruz Şerif.

Nevruz Şerif (55) evli ve iki çocuk babası. Şekerspor, Mersin İdman Yurdu, Fenerbahçe ve Altay formalarını giydi. Şerife şu ana kadar Başbakan'la Viyana'ya gideceği resmen tebliğ edilmemiş ama o gideceğinden emin. Nedenini de şöyle anlattı: "Aranan kriterler bende var. Dikkatinizi çekerim, aranan kişinin Başbakan'ın arkadaşı ve 50 yaş üstü olması gerekiyor. Eğer sadece jübile yapmış futbolcu aransaydı o zaman Tanju, Rıdvan olurda ama onların da 50 yaş üstünde olduğunu pek sanmam. Başbakan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan bana 'Beyfendide sizin isminiz var ama başkalarının da ismi var' deyince, aramızdaki samimiyete güvenerek 'Nasıl başkalarının da ismi olur?' diye espri yaptım. Ama henüz resmi merciden bir teklif almadım."

"Asist benden, gol ondan"
Erokspor yıllarında Başbakan Erdoğan forvet hattında görev alırken, orta sahada top koşturan Nevruz Şerif'in verdiği paslarla meşin yuvarlağı birçok kez ağlarla buluşturmuştu. Şerif Viyana'da da bunu yapacaklarını söyledi: "Herkese söylüyorum, bir golü ben atarım, bir golü de Başbakan Erdoğan.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious