Bir gün Sarkozy ve arkadaşları gelip bize yalvaracak!

Bir gün Sarkozy ve arkadaşları gelip bize yalvaracak!.8650
  • Giriş : 15.12.2007 / 21:13:00
  • Güncelleme : 15.12.2007 / 21:16:02

TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Bir gün Sarkozy gelip bize yalvaracak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Biz öyle bir noktaya geleceğiz ki, Sarkozy ve onun arkadaşları, onun gibi düşünenler bizim kapımızı çalıp (gelin şu AB'ye sizi de üye yapalım) diyecekler'' dedi.

Toptan, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde kurulan Taş Kırma Ünitesi ve Radyasyon Onkolojisi Ünitesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kendine önemli hedefler koyduğunu vurguladı.

Türkiye'nin şu anda Avrupa'nın altıncı, dünyanın da on yedinci en büyük ekonomisine sahip olduğuna dikkati çeken Toptan, ''Makro ekonomik parametrelerde gurur verici rakamlar görüyoruz. Ama bize yetmiyor'' dedi.

Büyük bölümü genç nüfusa sahip olan Türkiye'nin kabına sığmadığını vurgulayan Toptan, şunları kaydetti:

''Sarkozy filan da bizi engelleyemez. Biz öyle bir noktaya geleceğiz ki, Sarkozy ve onun arkadaşları, onun gibi düşünenler bizim kapımızı çalıp (Gelin şu AB'ye sizi de üye yapalım) diyecekler. Atatürk'ün hedef gösterdiği AB üyeliği değil, çağdaş uygarlık düzeyidir. Avrupa modernist, biz onu önümüze koyduk, oraya varıyoruz. Oraya vardıktan sonra AB rozeti yakamızda olsa da olur, olmasa da olur. AB hedefinden vazgeçebiliriz ama Avrupalı olma hedefinden vazgeçemeyiz. O değerleri ve refah düzeyini bizim insanımız için yaşamımız ve yaşatmamız gerekir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious