'Bir gün yeniden Trabzonspor'a geleceğim'

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı sonrası görevini bırakacak olan Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç, bir gün Trabzonspor'a yeniden dönmek istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş maçıyla sona erecek olan sözleşmesini Ankaraspor maçı sonrası uzatmama kararı alan teknik direktör Vahid Halilhodziç, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde son kez basın toplantısı düzenledi.

Toplantı boyunca oldukça üzgün olduğu görülen Halilhodziç, Trabzon'da kalmama kararında ailesinin etkili olduğunu belirtti.

Ankaraspor maçı sonrası görevi bırakma kararı aldığını ifade eden Vahid Halilhodziç, "Beşiktaş maçı sonrası sona erecek olan sözleşmeyi uzatmama karar verdim. Bu kararımı Ankara maçından sonra başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'na bildirdim. Çünkü İstanbul'da başkan ve İbrahim beyin katılımıyla yapılan son toplantıda, benim maçtan önce veya sonra karar vermem istenmişti. Ben kararımı maçtan sonra bildirdim." dedi.

Ankaraspor maçı sonrası verdiği kararı önceden ailesinden başka kimsenin bilmediğini belirten Halilhodziç, "Son iki üç hafta içerisinde burada kalıp kalmama konusunu çok düşündüm. Bu kararı ben maçtan birkaç gün önce vermiştim. Bu düşüncemi ailemden başka kimse bilmiyordu. Karar vermek gerçekten çok zordu. Çünkü bana başkanın gelecekle ilgili sunduğu projeler çok ilginçti. Başta başkan ve İbrahim beye teşekkür ediyorum. Bana gösterdikleri güvenden dolayı. Beni isteyen yöneticilerin yanı sıra istemeyenlerinde olması doğal." diye konuştu.

Trabzon'da kaldığı 7 aylık sürede çok zor günler geçirdiğini vurgulayan Boşnak teknik adam, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye, bir gün mutlaka çalışmak istediğim ülkeydi. Bu kulübe tamamen tesadüf olarak geldiysem bile çok zorlu 7 ay geçirdim. Bu dönemde bir çok sıkıntıyla karşılaştım. Aslında ben 7 ayı Trabzon'da değilde, tesislerde geçirdim diyebilirim. Buradaki geçirdiğim zamanı hiç acımıyorum. Türkiye'de büyük bir kulübü tanıdım. Çok insan tanıyıp dost edindim. Sonunda da bir ülkeyi tanıdım. Bir gün çalışmak istediğim bir ülkeydi. Ne yazıkki burada çok kısa çalışma imkanım oldu."

7 aylık süredeki saha içi sonuçları da değerlendiren Halilhodziç, "Trabzonspor'la anlaştıktan sonra ilk olarak İstanbul'da oynanan Galatasaray maçını izlemiştim. O gün takım çok kötüydü. Hatta o gün Trabzonspor'un kümeye düşme aday takımlardan biri olduğunu söyleseydim kimse inanmazdı. Takımın başında olduğum ilk günlerde, bu Puan sıralamasında orta sıralarda bulunuyordu. O günkü takımla bugünkü takım arasında çok fark var. Şuanda üçüncülükte bulunuyor. Elde etiğimizi başarıdan memnunum. Bu sezonu kurtardık. Bu durum bu takım için büyük bir başarıdır. Kulübün bu sezon yaşamış olduğu çok önemli sorunlara rağmen, takım bugün çok iyi noktada. Ben ve ekibim bu takıma verebileceğimin en iyisini verdik." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da göreve devam etmemesi yönünde kararı almasında ailesinin etkili rol oynadığının altını çizen tecrübeli teknik adam, "8 aydan beri çocuklarımı görmüyorum. Uzun yıllardan beri ailemi ihmal ettim. Biraz onlara zaman ayırmak istiyorum. Şuanda Avrupa'nın bir çok kulübünden teklifler var. Fakat ben az 6 ay yada bir yıl takım çalıştırmayı düşünmüyorum. Başkanın bana sunduğu projeler karşısında da Trabzonspor adına oldukça ümitlendik. Bunun için bir gün Trabzonspor'a yeniden dönüp, bu takımla şampiyonlar liginde oynamak istiyorum. Çünkü bu ülke ve buranın şartları bana uygun. Daha da önemlisi ben bu takım için göz yaşı bile düktüm." şeklinde konuştu.

Boşnak teknik adam, hafta sonu İzmir'de karşılaşacakları Beşiktaş maçına takımı bugünden itibaren yeniden hazırlamaya başlayacağını kaydederek, "Bundan önce olduğu gibi bu haftada takımı Beşiktaş maçına çok iyi bir şekilde hazırlayacağım. İnşallah bu maçı kazanıp Trabzonspor UEFA'ya katılır." diye kaydetti.

Halilhodziç, taraftarlara ve camiaya teşekkür ederken, kendisini haklı - haksız eleştirel yazılar yazan gazetecilere de kızmadığını dile getirdi. Boşnak teknik, basın toplantısı sonrası 7 aylık sürede birlikte çalıştığı basınla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious