Bir günde 19 imza!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta mücadele verecek Adanaspor, bugün 19 futbolcuyla sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hedeflerinin büyük olduğunu öncelikle Süper Lig'e çıkmayı amaçladıklarını belirten Akgül, yok olmuş Adanaspor'a bir şeyler verebilmek için oyuncuların geldiğini anlattı.

Başkan Akgül, yeni transferleri de grubun üstünde oyuncular olarak niteledi. Akgül, "Hiç biri bizi kırmadı. Para konusunu konuşmadık. Adana'yı eski günlerine hep beraber çıkaralım dediler. A'dan Z'ye herkesle, taraftarımızla, teknik heyetimizle bir aile olduk. İnanıyorum ki, şampiyon olacağız. Zorlu maçlarımız da olacak. Adana halkının bu takıma sahip çıkması, taraftarıyla, ileri gelenleri ile beklediğimiz başarıyı yakalamamızı kolaylaştıracak. Bu desteği bizden esirgemeyeceklerine inanıyorum. Adanalılak ruhunun ölmediğini biliyorum. Allah hepimizin yolunu açık etsin." dedi.

Akgül, yeni transferlerin tecrübesiyle bu işi götüreceklerine ancak kadrolarına 3-4 oyuncu daha katacaklarını vurguladı. Akgül, "Özellikle biz bugünü milad olarak kabul ediyoruz. Bugün inşallah bizim için iyi bir başlangıç olur. Sezon sonunda da hep beraber şampiyonluğu kutlarız." diye konuştu.

Adanaspor Teknik Direktörü Zafer Göncüler de, yaş ortalaması 30 olan takımının sahada itici güç olarak taraftar desteğine ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Göncüler, "Lig uzun bir maraton. Ama ben şuna inanıyorum, Adanaspor kendi taraftarının desteğini arkasına alırsa, başarısız olması imkansız. Biz, taraftarlarımızla bütünleşirsek, her maçımızı kazanırız. Yeter ki, kötü oynadığımız zamanlarda bize moral versinler." dedi.

Bu arada Adanaspor'da kaleci antrenörlüğüne Cem Kurtar getirildi. Takıma katılan futbolcuların isimleri şöyle: Gürçay Bulut (Zonguldakspor-ortasaha), Toprak Kurtoğlu (Yıldırım Bosna-ortasaha), Yaşar Memişoğulları (ortasaha-Altyapı), Bekir Arpacı (Mersin Büyükşehir, Belediyespor-kaleci), Tayfun Onat (Çanakkale Dardanelspor-kaleci), Fuad Kınalı (Libero), Mustafa Diliçıkık (forvet), Mesut Akıncı (ortasaha), Gökhan Sakar ((Demirspor-forvet) , Dursun Yeğen (Akçaabat Sebat-libero), Ender Traş (Kahramanmaraşspor-ortasaha), Adil Uyanık (Çorumspor-ortasaha), Andaç Yıldız

(İstanbulspor-defans), Kenan Sınav (Yeni Ereğli-defans), Serkan Gültang (Fethiye-forvet), Bayram Oral (Kastamonu

-forvet), Murat Yüksel (Maltepe-defans), Seyhan Özdemir (İstanbulspor-Ortasaha), Samet Gören (Yeni Ereğli-ortasaha)

Adanaspor'da yeni sezon hazırlıkları 1 Ağustos tarihine kadar günde çift antrenmanla Osman Yereşen Tesisleri'nde devam edecek. Takım, 3 Ağustos'ta ise Kızılcahamam'da kampa girilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious