Bir günlüğüne bilim adamı olalım

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Gençlere bilimi sevdirmek için "Bir günlüğüne Bilim Adamı Olalım" etkinliği düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği, sponsorluğunu Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nin üstlendiği "Bir Günlüğüne Bilim Adamı Olalım" çalışması 8 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Atölye çalışmasıyla, öğrencilere erken yaşlarda bilimi sevdirmek, onları hayal güçlerini ortaya koyabilecekleri ortak bir çalışma platformunda bir araya getirmek amaçlanıyor.

8 Nisan'da gerçekleştirilecen etkinlik Japonya Uzay Havacılık Dairesi JAXA'da görev yapan Türk bilim adamı Tokyo Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç.Dr. Serkan Anılır'ın rehberliğinde düzenlenecek.

Atölye çalışmasına İstanbul'a bağlı 135 resmi ortaöğretim kurumundan toplam 234 öğrenci katılacak.

Öğrenciler 13 kişilik gruplar halinde Uzay Asansörü konusunda araştırma, hayal güçlerini kullanma ve proje çizimi konusunda gün boyu çalışacaklar ve Doç.Dr.Serkan Anılır'ın rehberliği doğrultusunda projelerini tamamlayıp sunacaklar.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARI SERGİLENECEK

Ayrıca atölye çalışması hakkında 9 Nisan'da da Bahçeşehir Üniversitesi'nde bir basın toplantısı düzenlenecek. Toplantıda, "Bir günlüğüne Bilim Adamı Olalım" Atölye çalışmasında görev alan öğrencilerin çalışmaları sergilenecek.

Toplantıya İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ata Özer, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver Yücel ve Tokyo Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç.Dr. Serkan Anılır katılacak.

Öte yandan 11 Nisan'da Kadıköy Zübeyde Öğretmenevi'nde Doç.Dr.Serkan Anılır, devlet okullarından gelen bin kişilik öğrenci grubuna Atölye Çalışması ve Uzay Asansörü Projesi hakkında bir konferans verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious