Bir hafta içinde 13 şehit verdik

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Deniz Baykal "Bir hafta içinde 13 şehit verdik. Hükümeti ve tüm ilgilileri göreve davet ediyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal, "Bitlis'te 3 gün önce verdiğimiz 5 şehit ve 4 yaralıdan sonra, Siirt'in Eruh İlçesi kırsal kesiminde de terör örgütü üyeleriyle güvenlik güçlerimiz arasında meydana gelen çatışmada 7'si asker 1'i köy korucusu olmak üzere 8 şehit verdiğimizi büyük bir acı ve üzüntüyle öğrendim'' dedi.

''Başta Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı olmak üzere, Türkiye'ye başsağlığı, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, yakınlarına ise acılarını acımız, üzüntülerini üzüntümüz bilerek sabır ve başsağlığı diliyorum'' diyen Baykal, "Bu durum hükümetin bu tablosuyla izlenebilir olmaktan çıkmıştır. Bu tabloyu artık daha fazla taşımamız mümkün değildir'' diye konuştu.

Türkiye'nin bir terör teslimiyeti içine çekilmek istendiğini dile getiren Baykal, şunları söyledi: "Bu konuda herkesi sorumluluğunu hatırlamaya, hükümeti sorumluluğuna uygun davranmaya çağırıyorum. Bir hafta içinde 13 şehit verilmesi gelinen noktayı, bu noktada ortaya çıkan tabloyu ve bu tablonun kabul edilemez olduğunu göstermektedir. Başta Hükümet ölmek üzere tüm ilgilileri göreve davet ediyorum. Herkes aklını başına toplasın. Hükümet içine çekilmek istendiği terör teslimiyetinden hızla uzaklaşmalı ve teröre karşı mücadelenin hukuk devletine yaraşır olgunluk ama devlet olmanın kararlılığıyla başarılabileceğini hatırlamalıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious