Bir haftada 4 Rus turist öldü

  • Giriş : 23.09.2007 / 15:43:00

Alanya'da kaybolan Rus genç, otelin asansör boşluğunda ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya'dan bir kafile ile birlikte Alanya'nın Avsallar Beldesi'ndeki 4 yıldızlı Grand Sunlife Oteli'nde tatile gelen bir grup Rus turist, önceki gün süreleri dolunca kendilerini getiren seyahat acentesi görevlileri tarafından otelde sayılmadan havalimanına götürüldü. Görevliler, burada yaptıkları sayımda ise bir kişinin eksik olduğunu gördü. Bunun üzerine yapılan kontrolde, kafileden Vitaly Bukovskıy'nin kayıp olduğu anlaşıldı ve acente görevlileri hemen durumu otele bildirdi. Otel görevlileri de her yerde Vitaly Bukovskıy'i aradı. Ancak kayıp turist bir türlü bulunamadı. Bu arada bazı müşterilerin, asansörden kötü kokular geldiği şikâyeti üzerine, otel görevlileri asansör boşluğuna bakınca Bukovskıy'nin artık çürümeye başlayan cesediyle karşılaştı ve jandarmaya haber aradı.

SEVGİLİSİ 'ÇOK İÇME' DİYE YAZMIŞ
Olay yerine gelen jandarma kriminal ekipleri, ceset üzerinde ve çevresinde inceleme yaptı. Ardından çağırılan itfaiye ekipleri yardımıyla çıkarılan Rus turistin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Gruptaki arkadaşlarının sürekli aşırı derecede alkol aldığını iddia ettiği Vitaly Bukovskıy'nin (24), tahminen 4 gün önce aşırı alkollü bir halde asansöre binmek isterken, çağırdığı asansörün geldiğini sanarak kapıyı açıp adımını atınca da boşluğa uçtuğu sanılıyor. Bukovskiy'in cep telefonunda da kız arkadaşından gelen ve "Kendine dikkat et, fazla alkol alma" yazan bir mesaj bulunduğu öğrenildi.
Alanya'da 49 yaşındaki Rus turist Vilademir Dimitri, 15 Eylül'de ana yoldan geçmeye kalkışınca otobüsün altında kalarak yaşamını kaybetti. Kemer ilçesinde ise, 19 Eylül'de otelin diskosunda tanıştığı başka bir Rus kadınla gece denize giden 40 yaşındaki Lobanov Grigory boğularak öldü. Yine Kemer'de 20 Eylül gecesi aşırı alkollü ve çırılçıplak halde Rus kızların kapısına dayanan Kiril Rakov, koridorda dans etmeye başlamış ancak dengesini kaybedip lobiye düşerek ölmüştü. SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious