Bir ihtimal daha var

Bir ihtimal daha var.5112
  • Giriş : 03.03.2008 / 11:59:00

Kara harekatının erken bitmesi kafaları karıştırdı. İhtimaller araştırılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir soru var ki olması kuvvetle muhtemel.

Kara harekatının erken bitmesi kafaları karıştırdı. İhtimaller araştırılıyor. Bir soru var ki olması kuvvetle muhtemel.
TSK, Kara harekatını neden erken bitirdi? Kimse net bir cevap veremiyor. Spekülasyonlara Fehmi Koru da katıldı ve Bir ihtimal daha var dedi. Anlık istihbarat desteğine dikkat çeken Koru, Yeni Şafak'taki köşesinde zihinleri tırmalayan o soruyu sordu:

(...)Benim de kuşkum tam bu noktada başlıyor işte. ABD gerçekten bize anlık istihbarat sağladı, uçaklarımız için hava sahasını açtı; uçaklarla dövülen hedefler öyle tespit edilebildi; askerler de nereye doğru yol almaları gerektiğini o istihbaratla bildiler.

Zihnimi müthiş tırmalayan soru şu: Genelkurmay'ın geri çekilme kararında ABD'nin anlık istihbarat desteğini durdurması etkili olmasın sakın? Bush'un ve Gates'in "Çekilseniz iyi olur" mesajını verdikleri gün, ABD Genelkurmay'ı istihbarat akışını durdurduysa, hedeflerin tespitinde sorunlar yaşanacağı için, Org. Yaşar Büyükanıt da, "O halde biz de orada durmayalım" kararını vermiş olabilir...

Bu kadar serinkanlı anlattığıma bakmayın sakın, eğer bu senaryo doğruysa, iki ülke -özellikle de iki ülkenin askerleri- arasındaki ilişkiler ciddi biçimde darbe yemiş olabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious