Bir kene ısırığı iki kişiyi öldürdü

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Çorum'da hastaneye kürtaj için gelen Narin Şimşek kene tarafından ısırıldığını saklayınca dram yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kenenin ısırdığı kadın Ankara'da öldü Bu hastadan kan alırken kazayla eline iğne batan hemşire de yaşamını yitirdi.

Kene ısırığı iki kişinin daha hayatına mal oldu. Yozgat'ta kene ısırması sonucu hastalanarak Ankara'ya kaldırılan bir kadın ile bu hastadan kan örneği alırken eline kazayla iğne batan hemşire hayatını kaybetti. Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde yaşayan Narin Şimşek (49), kene ısırması sonucu, 6 Temmuz Perşembe günü Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı (KKKA) hastalığı şüphesiyle Çorum Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne başvurdu. Burada tedavisi sürerken hastadan kan örneği alan hemşire Mahire Çal kazayla hemşire Nazlı Yazıcı'nın (30) eline iğne
batırdı. Hemşire Yazıcı, Narin Şimşek'le birlikte Çorum Devlet Hastanesi İntaniye Servisinde tedavi altına aldındı. Tahlilleri yapılan hastalardan Narin Şimşek'in, ertesi gün Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildiği, cumartesi günü yaşamını yitirdiği belirtildi. Nazlı Yazıcı'nın ise ilk tahlillerinin "negatif'' çıktığı öğrenildi. 10 Temmuz Pazartesi günü aniden fenalaşan Yazıcı, Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan Yazıcı da sabaha karşı hayatını kaybetti.

Yazıcı'nın ölüm haberini duyan 20 yıllık hemşire Mahire Çal'ın sinir krizi geçirdiği öğrenildi. Talihsiz hemşire memleketi Giresun'da toprağa verilecek. Bu arada Ankara Numune Hastanesi'nde KKKA teşhisiyle 8 kişinin tedavi gördüğü ve bunlardan Kastamonu'dan getirilen bir çobanın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Çorum'da bugüne kadar 5'i Yozgat'tan olmak üzere toplam 79 kişi kene ısırması yüzünden sağlık kuruluşlarına başvurdu ve bunlardan 8'i yaşamını yitirdi. Bugüne kadar kene ısırığından ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious