Bir kişi daha kene kurbanı

Bir kişi daha kene kurbanı.19265
  • Giriş : 08.05.2008 / 20:42:00

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle Ankara'da tedavi gören 2 çocuk annesi Hacer Ünal (31), yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ünal'ın cenazesi, Karabük'ün Eflani ilçesinde toprağa verildi. Acıağaç köyünde yaklaşık 10 gün önce hayvanlarını otlatmaya gittiği sırada vücudunu ısıran keneyi evinde çıkaran Ünal, bir süre sonra rahatsızlanınca Karabük Beşbinevler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne başvurdu.

Buradaki muayenesinin ardından önce Karabük Devlet Hastanesi'ne, ardından da Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedilen Ünal, dün yaşamını yitirdi.

Ankara'nın Keçiören İlçe Belediyesi'ne ait nakil aracıyla Ünal'ın Eflani'ye getirilen cenazesi, kireçlenen mezara cenaze namazı kılınmadan tabutla defnedildi.

Daha sonra Eflani Müftüsü Arif Yeşiloğlu, Ünal için mezarlıkta gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Yeşiloğlu, namazın ardından yaptığı konuşmada, kenenin son yıllarda görülen en büyük afetlerden birisi olduğunu ve hafife alınmaması gerektiğini belirterek, "En ufak şüphede vatandaşlarımız sağlık ocağına ya da hastanelere müracaat etsinler. İhmalin insan canına mal olacağı unutulmamalıdır" dedi.

Cenazede baygınlık geçiren Ünal'ın eşi Murat Ünal, Eflani Sağlık Ocağı'na kaldırıldı. Amca Lütfü Ünal, yeğeniyle birlikte çocuğu 6 yaşındaki Ümmühan'ı da kenenin ısırdığını, sağlık ekiplerinin çocuğun kafasından ve göbeğinden kene çıkarttığını, kızın herhangi sağlık probleminin bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious