Bir mendil hayat kurtardı

Bir mendil hayat kurtardı.17264
  • Giriş : 07.01.2008 / 09:22:00

Patlamanın olduğu dersanenin önünde mendil satıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Patlamanın olduğu dersanenin önünde mendil satıyordu. İleriden birisi ‘selpakçı’ diye bağırdı. Oraya koştu. Ardından bomba patladı.

DİYARBAKIR’DAKİ hain bombalamada öldü sanılan mendilci çocuk Ramazan Turan, dün yine olay bölgesindeydi. Tüm televizyonlarda öldüğü duyurulan ve eve dönünceye kadar ailesinin bile öldü sandığı küçük Ramazan’ın kurtuluş hikayesi tam bir mucize. Bomba patlamadan saniyeler önce olayda yaşamını yitiren öğrencilere dershane önünde mendil satmaya çalışan Ramazan, olay anını şöyle anlattı:

Patlamadan önceydi. Dershanenin önündeydim. Öğrencilere mendil satmaya çalışıyordum. O sırada ilerideki elektrik trafosunun yanından biri ‘selpakçı’ diye seslendi. Ona doğru koşarken büyük bir gürültü koptu. Her yer alev içindeydi. Daha sonra önümden koşan vatandaşlar ve polisin kollarında ambulansa taşınan insanları gördüm. Bazı televizyonlarda ‘selpakçı çocuk da öldü’ diye haberler verilmiş. Televizyondan haberleri takip eden annem ve babam bile beni öldü biliyordu. Ortaya çıktığımda hepsi sevinçten hüngür hüngür ağladı.

4 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

RAMAZAN, patlamadan günler sonra olay yerinde ortaya çıktı ancak birkaç dakikalık sohbetin ardından sorulardan korktuğunu belirterek yine kayıplara karıştı. Çocukların sokakta çalıştırılmasına yönelik tedbirler ve ailelere verilen büyük cezalardan korkan çocuğun ailesine ve kendisine ceza verilmemesi için kaçtığı öğrenildi. Öte yandan 5 kişinin ölümü 68 kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırının zanlısı olarak gözaltına alınan dört kişi emniyetteki sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious