Bir Metrobüs klasiği daha

Bir Metrobüs klasiği daha.17500
  • Giriş : 28.06.2009 / 11:54:00

Metrobüs Haliç Köprüsü çıkışında arıza yapınca yolcular Okmeydanı'na kadar yürüdü, diğer duraklarda uzun kuyruklar oluştu, seferler aksadı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sık sık arızalanan, İstanbul'un yol yapısına uygun olmadığı için sürekli tartışma konusu olan metrobüsler yine vatandaşı yarı yolda bıraktı. Gazetemiz sayfalarında sürekli dile getirdiğimiz Phileas marka metrobüslerdeki arızalar bitmek bilmiyor.

Bu metrobüslerden biri daha önceki gün arıza yapınca olan vatandaşa oldu. Hollanda'dan ithal edilen ve aylarca garajda bekletildikten sonra seferlere başlayan Phileas marka bir metrobüs, önceki akşam Avcılar'dan Zincirlikuyu istikametine giderken, Haliç Köprüsü çıkışında arızalandı.

SEFERLER DURDURULDU

Akşam eve dönüş saatinde yaşanan arıza, vatandaşlara büyük çile yaşattı. Arıza giderilemeyince metrobüstü bulunan yolcular çaresizce araçtan inerek Okmeydanı durağma ulaşmak için yürümek zorunda kaldı. Metrobüs arızası nedeniyle her iki istikametteki seferler bir süre durduruldu.

Trafiğin her iki yönde durdurulması nedeniyle Okmeydanı ve Edirnekapı duraklarında insan seli oluşturdu. Her iki yönde de metrobüslerin çalışmaması, duraklarda uzun kuyruklar oluştururken vatandaşların büyük tepkisine yol açtı. Yorgun argın iş dönüşü evlerine ulaşamayan vatandaşlar, yaşanan rezalete isyan etti.

'OLAN VATANDAŞA OLUYOR'

Duraklarda bekleyen İstanbullular, "Artık bu işe bir çözüm bulunsun. Yolda kalacağız diye metrobüse binmeye korkar hale geldik" sözleriyle yetkililere ateş püskürdü. Tamir ekibinin çağrılmasının ardından seferler kontrollü olarak yapılmaya başlandı.

Bu arada dün de Zincirlikuyu-Sögütlüçeşme arasında sefer yapan metrobüs. Acıbadem de arızalanarak yolda kaldı. Yine trafik tıkandı, yine vatandaşlar uzun süre duraklarda beklemek zorunda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*