'Bir Ömür Yetmez'e beş dalda ödül

'Bir Ömür Yetmez'e beş dalda ödül .8757
  • Giriş : 10.07.2007 / 18:09:00

İtalya Basın Birliği'nin Altın Küre Sinema Ödülleri sahiplerini buldu. Yönetmen Ferzan Özpetek, 'Bir Ömür Yetmez' adlı filmiyle en iyi yönetmen dahil beş dalda ödül kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İtalya'nın Oscarları sayılan Gümüş Kurdele sinema ödülleri ise geçtiğimiz ay sonunda sahiplerini buldu. Özpetek'in 'Bir Ömür Yetmez' adlı filmi 4 ödüle layık görüldü.

Film, 'en iyi senaryo', 'en iyi kadın oyuncu', 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' ve 'en iyi film' müziği dalında ödül aldı.

Ödüller Sicilya'da düzenlenen Uluslararası Sinema Festivali'nde verildi.

Özpetek'e İtalya'dan 'Barocco' ödülü

İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde bu yıl 38'inci kez düzenlenen ''Barocco Ödülü' töreninde de Özpetek ödüle layık görülmüştü.

İtalya Devlet Televizyonu RAI'den bu ay başında canlı olarak yayınlanan Lecce kentindeki ödül töreninde Ferzan Özpetek'e ödülünü, 'Bir Ömür Yetmez' filmiyle yeniden yıldızı parlayan İtalyan sinema sanatçısı Ambra Angiolini vermişti.

Catherine Deneuve, Gianna Nannini ve Eleonora Abbagnato gibi birçok ünlü sanatçının katıldığı gecede tenor Andrea Bocelli ve yönetmen Giuseppe Tornatore de 'Barocco Ödülü'ne değer görülmüştü.

CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious