Bir profesör ile bir doçent tutuklandı

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından medikalcilere yönelik, haksız kazanç sağladıkları’ gerekçesiyle düzenlenen ‘medikal vurgunu’ operasyonu devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bazı il ve ilçelerdeki 14 hastanede yapılan ihaleleri alan bazı medikalcilerle ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz Ocak ayının son haftasında yapılan operasyonlarda 17 medikalci yakalanmıştı. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan medikalcilerden Hüdayi Kaya (29), Olcay Mat (34), Yusuf Mat (37), Selahattin Ardahanlı (53), Abbulkadir Kırmacı (51) tutuklanmış, 12’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Geçen Cuma günü hastaları belli medikal şirketlerine yönlendirerek haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Okur da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dün de benzer gerekçeyle Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Erhan Takçı tutuklandı. Tıp Fakültesi’nden iki öğretim üyesinin cezaevine girmesi, medikalcilerle yakın ilişkide bulunan doktorlar arasında paniğe neden oldu. Prof. Dr. Ali Okur hakkında daha önceleri de bazı hastalarından ‘bıçak parası’ aldığı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious