Bir saatte 5 ev soydu

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

ANTALYA'nın Varsak Beldesi'nde, 17 yaşındaki M.B., sadece 1 saatte, 3 mahallede girdiği 5 evi soydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jandarma tarafından bir apartmanın merdiven boşluğunda yakalanan M.B.'nin, 21 ayrı hırsızlık olayından kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

Merkeze bağlı Varsak Beldesi'nin Ayanoğlu Mahallesi'ndeki bir siteye giren hırsızlık zanlısı, 10 dakika içerisinde 3 daireyi soydu. Ardından Karşıyaka Mahallesi'ne geçen zanlı, burada da kapı kilit göbeğini kırarak eve girip soygun yaptı. Hırsızlık zanlısının son işi ise Şelale Mahallesi üzerinde bulunan bir gecekondu oldu. Hırsızlık zanlısı, Şelale Mahallesi'nde girdiği son evden çıkarken fark edildi. Bir kişinin koşarak uzaklaştığını gören mahalle sakinleri, jandarmayı aradı. Kısa sürede mahalleye gelen jandarma, M.B.'yi bir apartmanın merdiven boşluğunda yakaladı.

M.B.'nin üst aramasında soygunlarda çaldığı 15 bin YTL değerinde ziynet eşyası ile kapı kilit göbeklerini kırmakta kullandığı tornavida ve çekiç ele geçirildi.

Zanlının Antalya ve Diyarbakır'da 21 ayrı hırsızlık olayından polis ve jandarmada kaydının olduğu ortaya çıktı. Yaşı küçük olduğu için ifadesi alınamayan M.B. savcılığa sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious