Bir şişe gazoza transfer oldum

Bir şişe gazoza transfer oldum.8597
  • Giriş : 15.12.2008 / 21:54:00

Yaşayan efsane Tanju Çolak, çok özel açıklamalar yaptı. Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Tanju Çolak, Muğla Üniversitesi öğrencileriyle söyleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muğlaspor Kulübü tarafından Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Türkiye'de Futbol Antrenörlüğü ve Transfer Politikaları'' söyleşisine katılan Tanju Çolak, Türkiye'de teknik direktörlük yapmanın zorluklarına değinerek, ''Türkiye'de bu iş biraz zor. Eğer bir duruşun varsa, yönetilecek pozisyonda değilsen, sen kendini kimseye yönettirmezsen teknik direktörlük yapamazsın'' dedi.

Futbola 10 yaşında bir tesadüf sonucu başladığını anlatan Çolak, ''Yaklaşık 4-5 yıl minik takımda oynadım. 15 yaşında amatör Samsun Yolspor kulübüne bir gazoz ve küçük bir dilim pasta karşılığında transfer oldum. 17 yaşına kadar bu takımda oynadım. 17 yaşına geldiğimde Trabzonspor, Beşiktaş ve Samsunspor beni transfer etmek istiyordu. Ben Samsunspor'da başladım. 6 yıl Samsunspor'da oynadım. Daha sonra Fenerbahçe ve Galatasaray'da Futbol oynadım'' diye konuştu.

Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinde Futbol oynamasına rağmen, Galatasaray'ın kendisi için ayrı bir yerinin bulunduğunu söyleyen Çolak, ''5 tane gol krallığım var. Monaco'da altın ayakkabıyı, Paris'te gümüş ve bronz ayakkabıyı aldım ve Futbol hayatımı noktaladım. Şimdi özel bir televizyonda Futbol yorumculuğu yapıyorum'' dedi.

Türkiye'de teknik direktörlük yapmanın uzun, yorucu ve zor bir görev olduğunu belirten Çolak, şunları söyledi:

''Benim teknik direktörlük diplomam var. Fakat ya duruşumuzdan ya da farklı özelliğimizden bir türlü arzu ettiğimiz bir takımla çalışamadık. 1997-98 sezonunda Siirt Jetpa Spor ile çalıştım. Bu dönemde takım 114 gol atarak üçüncü ligden ikinci lige çıktı. Bundan 3-4 yıl önce Göztepe ile bir anlaşmam vardı. Göztepe'de iki ay kaldım. Fakat bu dönemde burada çok garip şeyler oldu. Verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Kampa gidiyoruz, kampa gelen giden yok, futbolcuların paralarını ben ödemeye başladım. Bazı şeyler oldu ve maalesef bize verilen sözler yerine getirilmedi. İşte Türkiye'nin hali bu.''

Soru cevap şeklinde devam eden söyleşide programa katılması beklenen eski futbolcu ve Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, kayın pederinin kalp rahatsızlığı geçirmesi nedeniyle programa katılmadı. Öğrencilerin ısrarı üzerine Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen'e telefonla bağlanarak öğrenciler'e Dilmen'in sesini dinletti.

Program sonunda Tanju Çolak ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen öğrenciler izdihama neden oldu.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Muğlaspor Kulübü Başkanı Önder Kaytan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muğla Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Yokaş, Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cem Erkin, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapiz, öğretim görevlileri, üniversite öğrencileri ve çok sayıda taraftar grubu katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*