Bir skandal daha mı?

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Menemen'de iğne olduktan sonra ölen bebeğin iğneye karşı alerjisi olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zekeriye ve Gülşen Oral çifti, bebeklerinin ölümünde ihmal olduğunu ve son iğneden sonra fenalaştığını belirtti. 3 yıl önce evlenen Oral çiftinin ilk ve tek çocuğu olan Büşra ölümüyle ailesini yasa boğdu. Yakınlarının güçlükle sakinleştirebildiği Gülşen Oral, "Bebeğimin göz göre göre öldü. Canım gitti. Yavrum geri dönmeyecek biliyorum ama olayda ihmal bulunması bizi çok yaraladı" dedi. İğnenin yapıldığı Y. Tıp Merkezi'nde görevli doktor C.G. ise bebeğin ölümünde ihmal bulunmadığını öne sürdü.
Menemen'de Demircilik işi ile uğraşan Zekeriya Oral, perşembe günü eşi Gülşen Oral ile birlikte 1,5 yaşındaki kızı Büşra'yı Menemen Devlet Hastanesi'ne götürdü. doktor G.Y.'ye muayene olan küçük Büşra için reçeteye Novasis adlı bir antibiyotik yazıldı. Bebeğinin iğnenin vurulmasının son günü olan cumartesi akşam saat 20.30 sıralarında fenalaştığını ve 10 dakika içerisinde götürüldüğü Menemen Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybettiğini anlatan anne Gülşen Oral (27) olayı şöyle anlattı:

"Çocuğum üşütmüştü. Perşembe günü Menemen Devlet Hastanesi'ne kaldırdık. G.Y. isimli doktorumuz Novasis adlı bir iğne yazdı. Y. Tıp Merkezi'nde götürerek iğneyi vurduruyorduk. Son gün yani dün aynı merkeze götürdük. Saat 20.00 sıralarında iğne yapıldı. Eve dönüyorduk. Ancak eve girmeden Büşra'nın istifra ettiğini fark ettim. Derhal iğnenin yapıldığı Tıp Merkezi'ne geri döndük. Bebeğimin şoka girdiğini ve hemen Devlet Hastanesi'ne götürmemiz gerektiğini söylediler. Hastaneye gelindiğinde Büşra'ya şok uygulandı. Ancak kalbinin atışları düzene girmedi. Bebeğimi kurtaramadıklarını bildirdiler. Çok perişanız. Bebeğimin neden öldüğünün araştırılmasını istiyoruz" dedi.

Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan Y. Tıp Merkezi'ndeki yetkililer, bebeğin ölümünde ihmal bulunduğu iddialarını reddetti. Merkezde görevli doktor C.G., "Enfeksiyona açık hale gelen bir vücutta Novasis denilen antibiyotik iğne milyonda bir alerjik yan etki yapabiliyor. Üç unsurun yanyana gelmesi ölümü tetiklemiş olabilir" dedi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı Minik Büşra'nın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Daha sonra Oral ailesine teslim edilen Büşra Oral'ın naaşı Menemen Merkez Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Belen Mezarlığı'na defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious