Bir taşla iki kuş vurdurmayacağız

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda iktidarı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'nin yolsuzluk batağında yüzdüğüne iddia eden Sezer, "Burada bunlara Ali Dibo'cu diyorlar. Bunların partilerinin adı AKP (Adalet Kalkınma Partisi) adalet yok, kalkınma yok." şeklinde konuştu.

DSP Genel Başkanı Sezer, Uğur Mumcu Alanı'nda halka hitap etti. "Ülkenin yarısı işsiz ve öyleyse benim onlara bir önerim var." diyen Sezer, "Bunların adı ADP (Ali Dibo Partisi) olsun. Bugün Hatay'dayız, zannetmeyin sadece Ali Dibolar Hatay'da var. Yurdun her yerinde Ali Dibolar var. Biz iktidara geldiğimizde Ali Dibocular'dan ülkeyi kurtaracağız" dedi. Sezer, "Bunlar vatandaşlara sizlere cennet köşesi ayırıyoruz. Sizleri orada refah içerisinde yaşatacağız dediler. Ama görüyoruz ki, onlar şimdi Antalya'da kamp yaparak, kendileri refah içerisinde yaşıyorlar" diye konuştu.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenerek, Erdoğan'ın partisinin sonunun geldiğini öne sürdü. Sezer, şöyle konuştu: "Bunlar Cumhurbaşkanlığını son kale olarak görüyorlar. Cumhurbaşkanlığıyla ilgi olarak dayatmayı kabul etmeyiz. O koltuk Atatürk'ün koltuğudur. Atatürk'e yakışmayanları o koltuğa çıkartmayız. Sayın Başbakan partisi ile birlikte yolsuzluk batağına battılar. Sözüm ona oraya çıkarak, bir taşla iki kuş vuracaklar. Hem hesap vermekten kurtulmuş olacaklar, hem de AKP iktidarı elden gidiyor, ülkeyi artık oradan yönlendirmeye çalışacaklar. Öyle yağma yok Başbakan. Bu millet senin Başbakanlığını gördü. Cumhurbaşkanlığına kolay kolay izin vermeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious