"Bir tek Gökçek çıkartılacak"

  • Giriş : 01.02.2009 / 16:20:00
  • Güncelleme : 01.02.2009 / 16:23:20

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karayalçın seçildiğide çalışanların işten çıkartmayacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, seçilmesi halinde, "2 bin kişiye istihdam yaratma" projesi ile ilgili yayılan, "işten çıkarılacak işçi ve memurların yerine bu kişilerin işe alınacağı" söylentisine cevaben, belediyede çalışan işçiyle, memurla bir derdi olmayacağını belirterek, "Ankara'ya, Ankaralı'ya hizmet eden işçi ve memurun başımın üstünde yeri var. Kimden hesap soracağımızı biliyoruz. Belediyeden bir kişi çıkacak, o da Melih Gökçek" dedi.

CHP'nin Altındağ Belediye Başkan Adayı Ümit Buğdaycı ve Altındağ'lı muhtarlarla Ankara Kalesi Boyacızade Konağı'nda bir araya gelen Karayalçın, yaptığı konuşmada, mevcut yönetimin, kentsel dönüşüm projelerini eleştirdi. Halkın içinde yer almadığı bir projenin uygulamayacağını söyleyen Karayalçın, temelinde halkın olduğu projelerde, halkla birlikte karar vereceklerini anlattı.

TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi'nin bu projeleri kazanç kapısı olarak gördüklerini savunan Karayalçın, sistemin hakkaniyet kurallarına göre işlemesi, vatandaşın istediği yerden konut sahibi olmasının sağlanması gerektiğini söyledi. Karayalçın, "İşi ehline teslim etmek gerek, bizlere teslim edeceksin. Bilgisizliğin, tecrübesizliğin Ankara'yı ne hale getirdiği görülmüştür" diye konuştu.

90 bin aileye ayda 600 TL

Seçilmesi halinde uygulayacağı projeleri de anlatan Karayalçın, "hemşehrilik geliri" projesiyle Türkiye İstatistik Kurumu'nun saptadığı 90 bin yoksul aileye ayda 600 TL yaşam düzeyi sağlamayı taahhüt etti. "Bunu paket atarak yapmayacağız" diyen Karayalçın, tercihe göre, gıda desteği, istihdam ve yine eksiklik bulunması halinde mali destekle yoksul vatandaşların geçim farkının kapatılacağını anlattı. Karayalçın, "Ankara'da yoksulluğa son vereceğim, meydan okuyorum" diye konuştu.

Karayalçın, "2 bin kişiye istihdam" projesi için 120 milyon dolar, "hemşehrilik geliri" projesi için ise 300-350 milyon dolar maliyet gerektiğini söyleyen Karayalçın, bunu belediyenin bütçesinden karşılayacaklarını kaydetti. Karayalçın, "Belediyenin bütçe büyüklüğünü bir türlü öğrenemedim, ama bu miktarlar tahmini yüzde 15'lik bir pay tutar" dedi.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karayalçın, kendisi, eşi, oğlu, gelini ile belediye yöneticilerinin mal varlıklarını sürekli internet üzerinden göz önüne sereceğini, belediye hesaplarının bağımsız meslek örgütlerince denetlenmesinin önünü açacağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*