Bir tekmeyle hayatı karardı

Bir tekmeyle hayatı karardı.14920
  • Giriş : 21.01.2009 / 12:17:00
  • Güncelleme : 21.01.2009 / 12:23:04

Gelik Belediyespor'lu 17 yaşındaki kaleci Emrah Kocabıyık, maç sırasında yediği tekme yüzünden böbreğini kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zonguldak Birinci Amatör Küme'de mücadele eden Gelik Belediyespor'un 17 yaşındaki kalecisi Emrah Kocabıyık, maç sırasında yediği tekme yüzünden böbreğini kaybetti. Doktorların "15 dakika geç kalsaydı, ölürdü" dediği genç kaleci, "Artık futbolu tribünden seyredeceğim" dedi.

15 DAKİKA GECİKSEYDİ ÖLECEKTİ

Geçtiğimiz Perşembe günü Cumayanı sahasında oynanan Çatalağzıspor-Gelik Belediyespor Futbol müsabakasında yaşanan bir olay genç bir kalecinin ölümüne neden oluyordu. Zirve mücadelesi veren iki takımın karşı karşıya geldiği müsabakanın 15'inci dakikasında Gelik Belediyespor'un 17 yaşındaki kalecisi Emrah, bir pozisyon sırasında karşı takımın forvet oyuncusu Ferdi'nin tekmesiyle bir anda yere yığıldı. Sahadaki sağlık görevlisinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç kalecinin kaburgasının kırıldığı ve böbreğinin hasar gördüğü tespit edildi. Hemen ameliyata alınan Emrah Kocabıyık'ın darbenin şiddetiyle zarar gören sağ böbreği alındı. Doktorlar, genç kalecinin 15 dakika daha geç kalması halinde hayatını kaybedebileceğini söylediler.

"BİR DAHA ASLA"

Bir daha asla Futbol oynamayacağını söyleyen Emrah Kocabıyık, "Maçın 15'inci dakikasında Çatalağzı takımın futbolcusuyla ikili mücadele sonucu kaburgama tekme gelmesi sonucu sakatlandım. Kaburgam kırılmış ve sağ böbreğim alındı. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Dört senedir top oynuyorum. Ama bu olaydan sonra futbolu bırakacağım. Bundan sonra futbolu tribünden seyredeceğim" diye konuştu.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*