Bir tesadüf, üç hayat kurtardı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Samsun- Ankara karayolunda meydana gelen kazada direksiyonda sıkışan Dr. Osman Sebuktekin ile eşine ve oğluna, tesadüfen kaza yerinden geçen Dr. Banu Durusuiçmez müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaza öğle saatlerinde Çakallı Mevkii'nde meydana geldi. Giresun Devlet Hastanesi'nde görevli 35 yaşındaki Dr. Osman Sebutekin, 06 FBC 96 plakalı otomobiline eşi Emel ve 1.5 yaşındaki oğlu Bora'yı alarak Ankara yönünde giderken, karşı yönden gelen ve 41 yaşındaki Mustafa Gül, 55 DE 565 plakalı otomobiliyle önündeki aracı hatalı solladı.

Direksiylon kontrolünü kaybeden Gül, Dr. Subutekin yönetimindeki otomobile çarptı ve kaza yerinde yaşamını yitirdi.

Kazadan yaralı kurtulan Dr. Osman Sebuktekin, eşi Emel Süer Sebuktekin ve 1.5 yaşındaki oğulları Bora, hasarg ören otomobilde sıkıştı. Çevredekiler hemen kazazedelere yardıma koşarken, o sırada tesadüfen geçen Kavak Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Banu Durusuiçmez, aracını durdurarak yaralılara müdahale etti.

Dr. Durusuiçmez'in, meslektaşı Subutekin ile eşine ve çocuğuna ilk müdahaleyi yapmasından sonra kaza yerine gelen Sivil Savunma ve Arama Kurturma ekipleri tarafından aile otomobilden çıkarılarak Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Dr. Osman Sebuktekin ve oğlu Bora’nın sağlık durumlarının iyi olduğu ancak eşi Emel Süel Sebuktekin’in ayaklarında kırıklar olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious