Bir trilyon dolar Türkiye'ye bakıyor

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Global M&A International, Türk bankacılık, sigorta ve diğer finansal hizmet sektörlerinin uzun vadede de yabancı sermaye çekmeye devam edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Uluslararası sermaye piyasalarındaki yatırım eğilimleri ve sektörel gelişmelerin konuşulduğu toplantıda, Global M&A International'ın uluslararası piyasalar hakkında bilgilere yer verdiği raporu "The Cross-Border M&A Reporter" tanıtıldı. Türkiye'deki yatırım fırsatları da anlatıldı.

CAZİBESİ DEVAM EDİYOR

Türkiye'deki satın alma ve birleşmeler hakkında rakamsal büyüklüklere yer verilen raporda, bankacılık, sigorta ve diğer finansal hizmet sektörlerinin uzun vadede de yabancı sermaye çekmeye devam edeceği kaydedildi.

Özellikle ABD ve Avrupa'da yatırım fırsatı arayan özel yatırım fonlarının ciddi boyutlara ulaştığı, 1 trilyon dolarlık bir likiditenin büyüme odaklı yatırım fırsatları aramakta olduğuna dikkat çekildi. Türkiye'nin ulusal elektrik dağıtım haklarını özelleştirme kapsamında olduğu belirtilen raporda, bu özelleştirmenin yeni yatırımları tetikleyeceği ifade edildi.

İSTİKRARIN DEVAMI ŞART

Yakın dönemde gelişmiş ekonomilerde biriken yüksek likiditenin Türkiye'ye de gelmeye başlayacağı kaydedilen raporda, ancak bunun için istikrarın sürdürülebilmesi durumunda şart olduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious