Bir ülkenin sesi: Gel bizim ülkeyi satın al

Bir ülkenin sesi: Gel bizim ülkeyi satın al.12449
  • Giriş : 30.12.2008 / 14:29:00

Bir ülke ki kriz mağduru. Halkın canına tak etmiş, Abromoviç'e "gel bizi satın al" diye çağrıda bulunuyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küresel ekonomik krizin etkisi her geçen gün daha fazla hissedilmeye başlanırken, yaklaşık 700 Letonya vatandaşı Rus milyarder Roman Abramoviç'e, "ülkelerini satın alması" çağrısında bulundu.

Letonya Novonews haber ajansında yayımlanan haberde, Abramoviç'e ülkelerini satın alması çağrısında bulunan Letonyalıların bu girişimlerine destek bulmak için bir internet sitesi açarak, imza topladıkları kaydedildi.

Kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından açılan www.petitiononline.com adresindeki sitede yayımlanan mektupta, "Sevgili Roman Abramoviç, sizin de bildiğiniz gibi anavatanımız Letonya iflas etti ve şu anda Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ülkemizi 7.5 milyar euroya satmak için görüşmeler yürütülmekte. Sizden Letonya'yı satın alma olasılığını değerlendirmenizi istiyorum. Halkı çalışkan ve mutlu bir ülke olan Letonya temiz bir çevreye sahip. Ayrıca ülkemizin, yatınızı koyabileceğiniz çok sayıda limanı var" ifadesine yer verildi.

AB üyesi ülkeler içinde küresel ekonomik krizden en fazla etkilenen, 2.3 milyonluk nüfusa sahip Letonya olmuştu.

Forbes Dergisi, Chelsea Futbol Kulübü'nün de sahibi olan Abramoviç'in servetinin 23 milyar dolar civarında olduğunu açıklamış, ancak son ekonomik kriz yüzünden Abramoviç'in servetinin de ciddi şekilde eridiği belirtilmişti.

Letonya'da bu yıl başında yaklaşık 2 bin kişi internette açtıkları bir sayfada, İsveç hükümetinden "ülkelerini işgal etmesini" istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*