Bir yağmurla çöktük

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda etkili olan sağanak yağmur ve fırtına önceki akşamdan itibaren Marmara, Ege ve Akdeniz'de hayatı felç etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

116 KAVŞAK İŞE YARAMADI

Yağmurun çilesini her zaman olduğu gibi dün de en çok İstanbullular çekti. Yaz boyunca süren 116 kavşak projesi işe yaramadı. Sabahın erken saatlerinde işe ve okula gitmek üzere yola çıkan kent halkı, saatler süren trafiğe karşı adeta savaş verdi. İstanbul'un Kartal İlçesi'nden Bakırköy'e sabah saatlerinde 4 saatte ulaşanlar oldu. 7 saatte metrekareye 35 kilogram yağış düşen İstanbul'da birçok evi de su bastı. Yağışlar özellikle Beykoz, Ümraniye, Çekmeköy Şile ve Üsküdar'da etkili oldu. Vatandaşlar itfaiyeyi arayarak yardım istedi. 1658 belediye personeli ile 560 araç yağmura karşı mesai yaptı. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nın Vatan Caddesi'ndeki ek hizmet binasının çatı saçağı çöktü. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul'a cuma günü kar geliyor

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, 24 saat içinde Kartal'a 22, Atatürk Havalimanı'na 13, Sarıyer'e 39 kilogram yağış düştüğünü söyledi. İstanbul genelinde yağmur etkisini yarın öğle saatlerinde yitirecek. Ancak akşam saatlerinde kent Balkanlar'dan gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Cuma günü İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık 6 dereceye kadar düşrecek.

Sahaya düşen yıldırım hastanelik etti

Lİg B 3. Grup lideri Alanyaspor'un antrenman sahasına yıldırım düştü. 6 futbolcu ile bir malzemeci hastaneye kaldırıldı. Alanyaspor Tesisleri bünyesinde bulunan Zimbitlik Futbol Sahası'na dün antrenman sırasında yıldırım düştü. Baş ağrısı ve baş dönmesi şikayeti bulunan Hakan Hacıbektaşoğlu, Önder Arslan, Önder Dalkıran, Muarrem Uz, Kenan İmiran, Sefer Dursun ile malzemeci Mehmet Çetin hastaneye kaldırıldı. Alanyaspor Genel Menajeri Mevlüthan Çavuşoğlu Alanyaspor'un, yarın Mersin İdman Yurdu ile lig maçı oynayacağını belirterek, 'Oyuncuların durumuna göre bu maça erteleme isteyebiliriz' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious