Bir yalan haber daha: 'İftar Vaktinde Allah'a Emanet'

Bir yalan haber daha: 'İftar Vaktinde Allah'a Emanet'.58480
  • Giriş : 04.10.2007 / 02:24:00
  • Güncelleme : 04.10.2007 / 03:15:07

Hürriyet Gazetesi'nin ''İftar Vaktinde Allah'a Emanet'' başlığıyla yayınlanan haberine yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Basın Merkezi, bugün bir gazetede, ''İftar Vaktinde Allah'a Emanet'' başlığıyla yayınlanan haberle ilgili güvenlik kameralarından elde edilen görüntüleri basına dağıttı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde, konuya ilişkin açıklama ile söz konusu güvenlik kamerası görüntüleri yayımlandı. İnternet sitesindeki açıklama şöyle: ''Başbakanlık güvenlik kamerası görüntüleri, 3 Ekim tarihli Hürriyet gazetesinin manşetinde Hasan Tüfekçi imzasıyla yayınlanan 'İftar Vaktinde Allah'a Emanet' başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığını ortaya koyuyor.

Kamera görüntüleri, Hürriyet'te saat 18.52'de çekildiği iddia edilen fotoğrafları yalanlıyor. Görüntülerde izleneceği gibi resmi üniformalı ve sivil giyimli koruma görevlilerinin hiçbir boşluğa mahal bırakmaksızın görevlerinin başında oldukları anlaşılıyor.''

Başbakanlık güvenlik kameraları tarafından tespit edilen ve 1 Ekim 2007 günü, saat 18.47-18.54 arasındaki görüntülerin ise açıklamanın altında yer alan linkten izlenebileceği belirtildi. Bu arada, söz konusu görüntülerin fotoğrafları da başbakanlık görevlileri tarafından Başbakanlık Basın ofisi'nde gazetecilere de dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious