Bir yalan haber daha: Katil üfürükçü değil doktora gitmiş

Bir yalan haber daha: Katil üfürükçü değil doktora gitmiş.10988
  • Giriş : 07.10.2007 / 22:23:00
  • Güncelleme : 07.10.2007 / 22:34:03

"Üfürükçü hocanın sözüne kandı, katliam yaptı" haberleri yalan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fethiye'de 3 kişinin ölümü bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili olarak bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan "Üfürükçü hocanın sözüne kandı, katliam yaptı" haberleri yalan çıktı.

Olayın tanıkları tarafından yalanlanan haberler Kayaköy halkını kızdırdı. Bahse konu haberde Akın K.'nın üfürükçü hoca ile görüşmek için Muğla'ya gittiği ve üfürükçü hocanın talimatı ile dayısını öldürdüğü iddia ediliyor. Cinayetin zanlısı olan ve intihar ettiği için yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Akın K.'nın haberlerin aksine Muğla'ya hastaneye gittiği öğrenildi. Akın K. ile birlikte Muğla'da bulunan Yücelen Hastanesi'ne giden ve pazartesi için randevu aldıklarını anlatan Akın K.'nın çalıştığı işyerinin patronu Havva Özmen, Akın K.'nın uzun süredir psikolojik tedavi gördüğünü söyledi. Cumartesi sabahı Özel Yücelen Hastanesi psikiatri servisinden randevu almak için esnaf komşusu ile Muğla'ya gittiklerini doğrulayan Özmen, pazartesi günü için randevu aldıktan sonra hiçbir yere uğramadan beraberce Fethiye'ye döndüklerini aktardı.

Özmen, "Fethiye'ye döndükten sonra uykusuzluk çeken ve günlerdir uyumadığını belirten Akın kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Biz de Fethiye Esnaf Hastanesi'ne götürerek uyuyabilmesi için iğne yapılmasını istedik. Fakat haftasonu olduğu için uzman doktor olmadığını ve iğne yapamayacaklarını söylediler. Biz de geri Kaya köyüne geldik." dedi.

Olayın diğer tanığı esnaf Nuri Karagöz ise Akın K. ile beraber Muğla'ya gittiklerini, ancak hastane haricinde hiçbir yere uğramadıklarını belirtirken "üfürükçü hoca için Muğla'ya gitti" haberlerine tepki gösterdi. Akın K.'nın son birkaç gündür uyku problemi yaşadığını doğrulayan Karagöz, onla ilgilenmedikleri için hastane yetkililerini suçladı. Akın'ın kendisine ısrarla bakmalarına rağmen doktorların onunla ilgilenmediğini söyleyen Karagöz, arkadaşının psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu vurguladı.

Öte yandan yine aynı haberde yer alan "Akın K. silahını Karaca çiftinin 6 yaşındaki çocukları Ahmet Can Karaca'ya doğrulttu" haberlerinin de asılsız olduğu ortaya çıktı. Olay yerinde bulunan görgü tanıklarının ifadelerine göre bahse konu edilen Ahmet Can'ın olay yerinde olmadığı, 100 metre ileride bulunan sahilde çocuklarla oyun oynadığı bildirildi.

Bu arada olayda hayatını kaybeden 51 yaşındaki Ömer Karaca, yengesi 36 yaşındaki Sultan Karaca ile kuzeni 34 yaşındaki İlker Karaca'nın cesetleri otopsi için İzmir Adli Tıp morguna gönderildi. Bugün gece dönmesi beklenen cesetlerin yarın sabah saatlerinde toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious