Bir yılda 8 kez Arda'yı istemiş

Bir yılda 8 kez Arda'yı istemiş.8853
  • Giriş : 28.06.2009 / 11:43:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Arda Turan sevdasının Emre Belözoğlu'na imza attırdığı gün başladığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aziz Yıldırım'ın, Adnan Polat'a, Hello! dergisinin kutlama gecesinde "Al 15 milyon euroyu, ver Arda'yı" teklifi gündeme bomba gibi düşmüştü. Birçok gazetenin üst düzey yöneticisin şahitlik ettiği bu tarihi an, ertesi gün manşetleri süslemişti. Ve 22 Haziran'dan beri de Arda ile yatılıp, Arda ile kalkılıyor!

Ancak işin aslı pek de bilindiği gibi değil...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, son üç görüşme (Hello kutlaması, Kulüpler Birliği, Atatürk Havalimanı CIP salonu) öncesinde son 2 ayda 5 defa Polat'ın Arda için nabzını yokladı.

Yıldırım, kimi maçlarda, kimi törenlerde, kimi de Kulüpler Birliği toplantılarında karşılaştığı Polat'a Arda'yı istediğini açık açık söyledi. Hatta bir kez de telefon etti. Bu ilk 5 görüşme medyaya hiç yansımadı. Çünkü kimsenin haberi olmadı! Olamazdı çünkü olayı sadece Yıldırım'a yakın 1-2 kişi biliyordu. Onların da ağızlarına bıçak açmıyordu.

HELLO! gecesi olmasa belki de bu görüşmeler hiç gündeme gelmeyecekti. Bu hikayenin geçmişi ise 1 yıl öncesine dayanıyor! İşte Fenerbahçe'nin bitmeyen sevdası, adım adım yaşananların net perde arkası:

EMRE'DEN SONRA ARDA

1. Yıldırım, Adnan Polat ile bu görüşmeleri yapmadan taa 1 yıl öncesine geçtiğimiz sezonun hazırlık kampı başlamadan evveline dönelim. Emre (23 Temmuz 2008'de imza attı) transferi bomba etkisi yaratmış, gündem yine Fenerbahçe olmuştu. Bu gelişmeler yaşanırken menajer Ahmet Bulut, Emre Belözoğlu, Aziz Yıldırım birarada sohbet ederken ilk defa Arda konusu gündeme geldi.

ÇEK GÖNDERDİ

2. Bu fikir tarafları ateşledi. Hatta Ahmet Bulut, Galatasaray'ın Arda'nın sözleşmesinde bir açık bıraktığının tüyosunu verdi. Yıldırım'a 'İsterseniz hemen Arda'yı alabiliriz' dedi. Camialar arasındaki ilişkilere etik yaklaşan Yıldırım, hukukçu Şekip Mosturoğlu aracılığı ile sözleşmeyi inceletti.

Hakikaten Arda, yetiştirme bedeli ödenerek Galatasaray'dan kopartılabiliyordu. Ama Arda "Galatasaray'dan kopamam. Ben bu formayı top toplayıcı Arda olarak kazandım" deyince Yıldırım, genç oyuncuya hak verdi ve Galatasaray'ı karşısına almamak için konuyu kapattı. Ancak Yıldırım ısrarında devam etti, geçen kış aracılarla "Sana açık çek verelim" dedi, Arda ise "Lafı bile olmaz" diyerek çeki kabul etmedi.

NEFES ALDIRMIYOR

3. HELLO!'nun gecesinin yapıldığı M.Ali Yalçındağ'ın evinde patlayan bu bomba, aslında tarafların tam tamına 8 kez görüşmesinin sırrını ortaya çıkardı. Arda Turan'ı tam bir yıl önce kafasına koyan Aziz Yıldırım, nisan sonu ile haziran ayı başında Polat ile her karşılaştığı ortamda teklifini yineledi.

Bir kez de telefon ile Polat'ın nabzını yoklayan Yıldırım, "Bak başkan bu Arda'yı çok istiyorum. Bu işi bitirelim. Avrupa'dan 10 milyon euro teklif gelir. Ben 15 vereyim, bu iş bitsin" diye konuştu. Adnan Polat ise "Arda'yı size veremem" sözleriyle teklifi reddetti.

Ancak sonraki günlerde 3 kez daha Yıldırım, Polat'a teklifini yineledi. Son bir iddia daha ekleyelim... Arda Turan, geçen hafta yöneticilerine "Beni Fenerli yapacak para birimi yok" demiş, bu da basında yer almıştı.

Yıldırım, Emre ve Ahmet Bulut'u araya koyup devreye girdi, o sözü edip etmediğini sordu. Ancak Arda'dan kibarca 'Yok' yanıtı geldi. Kısacası önceki gün Atatürk Havalimanı'nda Polat'tan yine genç yıldızı isteyen Yıldırım'ın Arda sevdası 1 yıldır sürüyor. Bakalım bu sevda nasıl bitecek?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*