Birahane katliamına müebbet hapis

Birahane katliamına müebbet hapis.9759
  • Giriş : 02.05.2008 / 20:53:00

Manisa'nın Salihli ilçesinde birahanede hesap ödeme meselesi nedeniyle çıkan kavgada, tabancasıyla 3 kişiyi öldüren, 2 garsonu yaralayan sanığa müebbet ve 69 yıl hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Salihli Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu yargılanan Hakkı Doymaz ile avukatlar katıldı. Yargılama sonunda mahkeme heyeti sanığı, birahanede müşteri olarak bulunan Murat Akdere'yi öldürdüğü için müebbet hapis, birahane sahibi Sedat Demirtaş ile kuzeni Şerif Demirtaş'ı öldürdüğü için 24'er yıl, garson olarak çalışan Abdurrahman Özaydın'ı yaraladığı için 12, Sezer Aslan'ı yaraladığı için de 9 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Salihli Mithatpaşa Caddesi istasyon mevkisindeki birahaneye gelen Hakkı Doymaz, ''hesap ödeme'' nedeniyle kavga ettiği işletmeci Sedat Demirtaş, amcasının oğlu Şerif Demirtaş ve birahanede müşteri olarak bulunan Murat Akdere'yi tabancayla öldürmüş, 2 garsonu da yaralamıştı. Doymaz, kaçmaya çalışırken polis ekiplerince ayağından vurularak, yakalanmıştı.

Sanık olay sonrasında kendisini şöyle savunmuştu:

''Arkadaşımla birlikte birahaneye gitmiştik. Arkadaşımın yanına garson kadınlardan biri oturdu. Gecenin sonunda 40 YTL hesap geldi. Hesabın fazla olduğunu söyledim. Bunun üzerine birahane çalışanları beni darp ederek, cebimdeki 50 YTL'yi alıp, bizi dışarı attılar. Olayı hazmedemedim bir gün sonra belime 2 tabanca koyarak birahaneye gittim.''

Doymaz'ın yıllar önce karıştığı banka soygunu ve cinayet olayının ardından yaklaşık 15 yıl cezaevinde yattığı öğrenilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious