"Biraz onurunuz varsa terk edin!"

  • Giriş : 28.11.2007 / 13:01:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 14:37:00

Şehit aileleri, DTP'li Batman Belediye Başkanı'na ateş püskürdü!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bingöl Şehit Aileleri Malulleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Ziya Sözen, PKK'lı teröristleri kastederek, "Dağda yaşayan insanlar ülkemizin en onurlu insanlarıdır" diyen Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ı kınadı.

Sözen, Kalkan'ın haddini aşan açıklamalarda bulunduğunu belirterek, "Onurlu insan kundaktaki bebekleri katleden midir? Biraz onurunuz varsa ihanet ettiğiniz bu ülke halkından özür diler ve sonra arkanıza bakmadan bu ülkeyi terk edersiniz" dedi.

Sözen yaptığı açıklamada, PKK'nın yaptığı vahşetlerin devam ettiğini buna rağmen Demokratik Toplum Partisi( DTP) Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın haddini aşan açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Kalkan'ı kınayan Sözen, şunları kaydetti: "Kalkan, 'Dağda yaşayan insanlar ülkemizin en onurlu insanlarıdır' deme cüretini göstermiştir. Hüseyin Kalkan'a soruyorum onurlu insan askere kurşun sıkan mı, kundaktaki bebekleri katleden mi, anaların ocağına ateş düşüren mi, gelinleri dul bırakan mı, ekmeğini yediği, havasını teneffüs ettiği ülkeye ihanet eden mi, altında yaşadığı bayrağı aşağılayan mı? Bu mu onurlu insan olmak? Biraz onurunuz varsa ihanet ettiğiniz bu ülke halkından özür diler ve sonra arkanıza bakmadan bu ülkeyi terk edersiniz."

Açıklamasında örgütün 1987 yılından bu yana sadece Bingöl'de vatani görevini yapan 570 asker ve 90 korucuyu şehit ettiğini hatırlatan Sözen, "PKK onlarca öğretmenimizi, yüzlerce sivil vatandaşımızı ve kamu görevlimizi şehit etmiştir. Köy okullarını yakmış, kamu ve sivil araçları yakarak köylere hizmetin gitmesini engellemiştir. PKK terör örgütü 1992 yılında Hazarşah Köyünde 19 sivil vatandaşımızı, Solhan ilçemizde kaymakam ve 5 kamu görevlisini, Solhan ilçesi Asmakaya köyünde 6 vatandaşımızı, 1993 yılında Elazığ karayolunda 33 erimizi, 1994 yılında Genç ilçesinde Meşedalı ve Keklikdere Köyü minibüslerini tarayarak 17 vatandaşımızı şehit etmişlerdir. Bu olaylar PKK'nın yaptığı katliamlardan sadece birkaçı. 20 yıldır aynı yöntemlerle hainliklerine devam etmektedirler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious