''Biraz şans oyunu olacak..''

''Biraz şans oyunu olacak..''.16143
  • Giriş : 18.01.2009 / 08:58:00

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Malatyaspor karşısında yedikleri iki goldeki hatalarından bahsederken, savunmadaki eksiklerin çokluğunu yorumladı ve Sivasspor mücadelesi hakkında konuştu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Skibbe'nin Ajansspor.com tarafından derlenen açıklamları şöyle:
"Her şeyden evvel grup birincisi olarak gruptan çıkdığımız için sevinçliyiz. Malatya kendi işini iyi yaptı. O yüzden de çok gol pozisyonları oldu. Biz daha çok pozisyona girip bunları kullandığımız için galip geldik. Bugün gerçekten de ölü toplarda gerektiği gibi adam adama markajımızı yapamadık. Çok güzel bir ortadan sonra iyi bir kafa vuruşundan güzel bir gol geldi. Bunu da söylemek gerekiyor. Tabii ki üzülüyoruz Emre Güngör'ün kart görmesinden sonra ve uzun süre oynamadığından dolayı timing hatası yaptı. İlk pozisyonda kaydığı için kart gördü. Emre Aşık, O'na görev verildiği zaman hazır olduğunu gösterdi. İkinci stoper olarak yanında Mehmet Topal olsun, Hakan Balta olsun, Semih olsun görevini yapacaktır. Sivasspor maçı biraz şans oyunu olacak desek yerinde olacak sanırım. Saha donmuş olacak. Biz yüksek konsantre olaraki iyi oynamaya çalışacağız"

BASIN TOPLANTISI

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Malatyaspor'u 4-2 yendikleri maçın, ligde yapacakları Sivasspor karşılaşması öncesi iyi bir hazırlık olduğunu söyledi.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Michael Skibbe, kazandıkları için ve çeyrek finale yükseldikleri mutlu olduğunu vurgulayarak, "Çok güzel pozisyonlar yarattıktan sonra bunları değerlendiremeyerek farkı kaçırdık. Sivasspor ile ligde yapacağımız maç öncesi hazırlık olarak güzel bir karşılaşma çıkardık" dedi.

Sivasspor maçı öncesi Fernando Meira'nın kart cezalısı olması ve bugün Emre Güngör'ün kırmızı kartla cezalı duruma düşmesinin hatırlatılması üzerine Alman çalıştırıcı, "Emre Güngör'ün, yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalması sonrası zamanlamada hatalar yaptığını gördük. İlk sarı kartı gördüğü pozisyonda da amacı faul yapmak değildi, ancak ayağı kaydı. O mevkide Emre Aşık her zaman hazır durumda. Yanında da Hakan Balta veya Semih olabilir" diye konuştu.

Yedikleri gollerde kademe hataları olduğunu kabul eden Skibbe, Sivasspor maçı için ise Sivas'a erken gitmeyi planlamadıklarını ifade ederek, "Sivas'a her zaman olduğu gibi 1 gün önce gideceğiz. Hava ve saha şartları zorlu olacak ama bu her iki taraf için de geçerli. Sivasspor ile biraz da şans maçı oynayacağız, yer buzlu olacak. Biz, en iyi biçimde oradan ayrılmak istiyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*