Birbirini vurdurmak isteyen iki CHP'li

Birbirini vurdurmak isteyen iki CHP'li.14785
  • Giriş : 21.10.2008 / 08:13:00

Her ikisi de CHP'li. Biri belediye diğeri ilçe başkanı. Birbirlerini vurdurtmak için adam tuttular ve.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çiğli Belediye Başkanı CHP'li Ensari Bulut ile eski CHP Çiğli İlçe Başkanı Ali Rıza Koçer'in birbirlerini vurdurtmak için adam tuttukları öne sürüldü.

Temmuz 2006'da Güzeltepe Futbol sahasındaki törende Bulut ve eski CHP İzmir Milletvekili Vezir Akdemir, Alican Eroğlu'nun bıçaklı saldırısına uğrayıp hafif yaralandı. Saldırının ardından düzenlenen “Tırpan 1” operasyonunda “çıkar amaçlı suç örgütü” kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 12 kişiden üçü tutuklandı. Üç sanık daha sonra serbest kaldı.

Altı ay sonra, bu kez Koçer, tabancayla beş el ateş edilerek vuruldu. Bu saldırının ardından düzenlenen “Tırpan 2” operasyonuyla 13 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan ikisi tutuklandı.

Soruşturmayı genişleten özel yetkili cumhuriyet savcısı Murat Gök, geçen hafta Bulut'un ifadesini aldı. Koçer'in vurulmasını azmettirdiği ve silahlı suç örgütüne üye olduğu iddia edilen Bulut, iddiaları reddetti.

Gök, dün de Koçer'in zanlı olarak ifadesini aldı. Koçer de suçlamaları kabul etmedi. Savcı Gök'ün, Koçer, Bulut ve diğer sanıklar hakkında iddianame hazırlayıp dava açacağı kaydedildi. Bulut, “Koçer'le husumetimiz yok. Her gün görüşürüz” dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*