Birdirbir Dergisi 7. sayısını çıkarttı

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

İlköğretim çağındaki çocuklara yönelik din eğitimi alanındaki materyal eksikliğini gidermek için hazırlanan Birdirbir dergisi Nisan ayında 7. sayısı ile okurlarla buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu sayıda namaz vakitlerini konu alan Birdirbir, akademik yayıncılık ve eğitim alanlarında pek çok kaliteli çalışmaya imza atan EDAM (Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi) tarafından çıkarılıyor. Birdirbirde bu ay namaz vakitleri konusunu işliyor. Okurlar, günde kaç vakit namazın olduğunu, günün hangi vakitleri namaz kılındığını Birdirbir’in Hayat Bilgisi sayfalarında adeta görsel bir şölen eşliğinde görebilirler. Her sayının başında bulunan dua sayfasında, bu ay Allah’ın Hamid ismi anılıyor. Meraklı ikili “Hayta ile Cemşit” ise namaz kılmanın eğlenceli yanlarını okuyucularına unuyor.

Mart sayısındaki Camibüs buluşu ile Birdirbir’in genç okurlarının yanı sıra ablaları ve ağabeyleri de keyiflendiren mucit Çağrı Çebeci, bu sayıda, İcat Taci köşesinde namaz vakitlerini hatırlatan “Uyarmatik” adlı saati icat ediyor. Kaykaylı gezgin Batuta, Birdirbir okurları için gökyüzünde yaptığı yolculuklara devam ediyor. Derginin bu sayısında Kudüs’e giden Batuta, çektiği fotoğraflar birçok insanın unuttuğu önemli değerlere dikkat çekiyor. Birdirbir, her sayıda olduğu gibi 7. sayısında da renkli, canlı ve dopdolu bir içerikle okurları ile buluşuyor. Karagöz ile Hacivat, Kuran Ansiklopedim, Zorbul Zehra’nın Köşesi, birbirinden ilginç ve keyifli bulmacaları ve çizgi roman sayfaları Birdirbir’in sevilen bazı bölümleri...

Öte yandan Birdirbir Dergisi ailesi son sayının ardından medya mensupları ile buluştu. İstanbul Küçük Çamlıca Korusu’nda, çeşitli basın kuruluşlarından yaklaşık 60 basın mensubu katımlıyla gerçekleşen kahvaltının ardından din eğitimi ve kültürü dergisi olan Birdirbir hakkında genel bir bilgi verildi. Konuşma sırasında yemeğe gelen basın mensuplarının çocukları da dergiyi ve İslam’ı öğretiş tarzını çok sevdiklerini dile getirdi. Çocukları aracılığıyla dergiyi tanıma fırsatı bulduklarını söyleyen ebeveynler böyle bir derginin çıkarılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Derginin tanıtımının yapıldığı konuşmada, Birdirbir’in çocuklara yönelik çıkarıldığını ancak içinde barındırdığı bilgilerden yetişkinlerin de çok şeyler öğrenebileceği belirtildi. Görsel olarak daha çok çocuklara hitap eden dergi, çeşitli oyunlarla, yazılarla, karakterlerle, bulmacalarla, hikayelerle, dualarla, şiirlerle, çizgi romanlarla dinimizi öğrenmeyi çocuklar için zevkli hale getiriyor. Eğlendirirken eğiten derginin bulmacalarını çözen çocuklara her ay çeşitli hediyeler veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious