Birecik Belediyesi'ne silahlı baskın

Birecik Belediyesi'ne silahlı baskın.9400
  • Giriş : 22.04.2009 / 03:33:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:19:09

Şanlıurfa'nın Birecik Belediyesi'ne saat 16.00 sıralarında basan silahlı kişiler silahla rastgele ateş açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, uzun namlulu silahla belediye binasına giren kişinin makam odasına kadar çıktığını belirterek, ''Saldırgan makam odama kadar girdi, bana ateş etmeye çalıştı, yanımdaki bir kişi yaralandı'' dedi.

Pınarbaşı, uzun namlulu silahla belediye binasına giren bir kişi rastgele ateş açtığını belirtti.

Belediyenin güvenlik ve koruma olmadığı için saldırganın rahatlıkla belediye binasına girebildiğini belirten Pınarbaşı, saldırganın, belediyede çalışan ve görev değişikliği yapılan bir işçi olduğunu bildirdi.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Pınarbaşı, makam odasının belediye binasının ikinci katında olduğunu ifade ederek, ''Belediye binasına giren saldırgan rastgele ateş açtıktan sonra, benim makam odama kadar girdi. Ben makam odasındaydım, saldırgan bana da silahını yöneltti ve ateş etti. O sırada yanımda bulunan kişi olaya müdahale edince, makam odasındaki kişi yaralandı'' dedi.

NTV canlı yayınına katılan Pınarbaşı ayrıca, silahını kendisine doğrultan kişiye kendisinin de silahını çıkararak müdahale etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

TESLİM OLDU

Öte yandan Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde belediyeye girerek uzun namlulu silahla rastgele ateş açan saldırgan, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*