Birecik'ten başkent'te görsel şölen

Birecik'ten başkent'te görsel şölen.24085
  • Giriş : 17.05.2017 / 09:39:00

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediyesi, kente özgü tüm değerlerin şölen tadında bir etkinlikle Ankaralılara tanıtılacağı Şanlıurfa Günleri öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Kültür Merkezi’nde, 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik uzun soluklu  hazırlık yapan Birecik Belediyesi, ilçenin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra Birecik bezi, el emeği eserler, tarımsal ürünleri ve yöresel lezzetlerini ziyaretçilere tanıtacak.

Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Fırat Nehri’nin muhteşem manzarasından Birecik Kalesi’ne, kelaynak kuşlarından kentin geçim kaynağı fıstığa kadar ilçenin en önemli değerlerinin görselleri ile süslenen stantta ilçenin tüm değerlerine yer verdiklerini bildirdi. Başkan Pınarbaşı, stantta 4 gün boyunca Ankaralıları ağırlamaktan mutlu olacaklarını bildirdi.

Bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Fırat’ın incisi Birecik, standı fuarda adeta görsel şölen sunmaya hazırlanıyor.

50 STANT KURULACAK

Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçe kaymakamlığı ve ilçe belediyesi, 50’ye yakın kamu kurum ve kuruluşu ile meslek odasının katılacağı Şanlıurfa Günleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde, 2 bin 700 metrekare alanda gerçekleştirilecek. Alp Kültür Medya’nın katkılarıyla hazırlanan etkinlikte, Şanlıurfa’nın yöresel gıdaları, el sanatları ürünleri ve tarım ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılacak. Şanlıurfa’nın sanayi, tarım ve turizm alt yapısı ile mutfak kültürü ile ilgili sunumların yapılacağı tanıtım günlerinde; sergiler, uygulamalı el sanatları gösterileri, tiyatro oyunları ve konserler düzenlenecek. 19 Mayıs Cumartesi günü, Şanlıurfalı sanatçı Ferhat Göçer bir konser verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*