Birer saat arayla 3 evde yangın çıktı

Birer saat arayla 3 evde yangın çıktı.5797
  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı Karsak köyünde, henüz belirlenemeyen nedenle birer saat arayla 3 evde yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Nazmi Yulaf'a ait iki katlı ahşap evde, henüz
belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Komşuların müdahalesine rağmen kısa sürede büyüyen yangın, Orhangazi Belediyesi İtfaiyesi ekipleri tarafından söndürüldü. İki katlı ev tamamen yanarken Yulaf ailesinin olay anında zeytin toplamaya gittiği öğrenildi.
Bu arada soğutma çalışmaları sırasında Süleyman Orman'a ait ahşap evde de yangın çıktı. Köyde bulunan itfaiye ekiplerinin kısa sürede yangına müdahale etmesine rağmen, ahşap ev büyük hasar gördü.

-İTFAİYE EKİPLERİ AYRILIRKEN BİR YANGIN DAHA-

İtfaiye ekipleri iki yangını da tamamen söndürüp köyden ayrılmak üzereyken bu kez de Hüseyin Ray'a ait evde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin olay yerinin yakınında olması nedeniyle yangın büyümeden söndürüldü. Köyde yaşayan vatandaşlar, hafta içinde Cemil Gümüş ve Vahit Gökçe'ye ait evlerin de yandığını, köy değirmeninin de yangın tehlikesi atlattığını belirttiler. Köylüler, yangınların, elektrik direklerinden fazla akım gelmesi nedeniyle çıktığını iddia ettiler.

Orhangazi Belediyesi İtfaiye Amiri İsmail Hakkı Akyol ise birinci yangın ihbarı alınır alınmaz, köyün elektriğini kestiklerini ifade ederek, yangınların
çıkış nedeninin araştırıldığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious